روز شنبه۷ تیر ۱۳۹۹ آمار قربانیان کرونا در ۳۴۰شهر ایران بیش از ۶۱هزار و ۸۰۰نفر است.
شمار قربانیان در ایلام به ۴۱۵نفر، در بوشهر به ۵۶۱نفر، در خراسان رضوی به ۳۶۷۰نفر، در خراسان شمالی به ۶۳۵نفر، در خوزستان به ۴۷۲۰نفر، در گلستان به ۱۵۷۵نفر، در گیلان به ۳۱۴۵نفر، در لرستان به ۲۲۲۸نفر و در هرمزگان به ۵۸۰نفر رسیده است.

به گفته پزشکان متخصص کرونا در تهران «به طرز وحشتناکی» در حال افزایش است. بسیاری از بیمارستانها از جمله بیمارستان خمینی مجدداً پر از بیمار شده است. این در حالی است که اکثر بیماران را سرپایی مداوا و در خانه‌هایشان قرنطینه می‌کنند و فقط افراد بدحال یعنی حداکثر ۲۰درصد مبتلایان را بستری می‌کنند. بسیاری از بیماران وخیم که نیاز به مراقبت ویژه دارند به‌دلیل ظرفیت نداشتن ICU فوت می‌کنند. پزشکان می‌گویند اگر اقدام عاجلی در تهران به‌عمل نیاید شمار مبتلایانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند به‌سرعت از ۱۰۰هزار نفر بیشتر می‌شود و شمار درگذشتگان به‌خصوص در مناطق جنوبی تهران به‌سرعت بالا می‌رود.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در آمار مهندسی شده خود شمار قربانیان را در ۲۴ساعت گذشته ۱۲۵نفر و مبتلایان جدید را ۲۴۵۶نفر و افراد بحرانی و تحت مراقبت ویژه را ۲۹۲۸نفر اعلام کرد. وی گفت: «استانهای خوزستان، کرمانشاه، کردستان، هرمزگان، آذربایجان غربی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز و آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، بوشهر، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند».

حریرچی معاون وزارت بهداشت رژیم در آمار قطره‌چکانی امروز خود گفت: «هر ۱۳دقیقه یک نفر بر اثر کرونا در کشور فوت می‌کند و هر ۳۳ثانیه یک نفر در ایران به کرونا مبتلا می‌شود… تعداد زیادی از شهرستانها در وضعیت قرمز هستند»(ایرنا ۷تیر).

در زنجان، ر‌ئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «شمار آزمایشهای مثبت روز گذشته ۳۴۳مورد بود در حالی‌که روز قبل از آن ۲۰۰مورد مثبت بود. درصد آزمایشهای مثبت پیش از این ۲۰درصد بود اکنون به ۴۰درصد رسیده است… طی چند روز آینده تعداد قابل توجهی تخت مورد نیاز است. دانشگاه علوم پزشکی در آماده‌باش قرمز قرار گرفته و تمامی مرخصی‌ها لغو شده است. شمار بیماران سرپایی کرونایی ۹برابر شده است»(ایرنا ۷تیر).

در گلستان، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گفت: «حدود ۲۰درصد مبتلایان حال وخیمی دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند… اکنون نیمی از مساحت و پهنه جمعیتی گلستان در وضعیت قرمز قرار دارند»(عصر ایران ۷ تیر).

در هرمزگان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی از مبتلا شدن ۲۸۰کادر درمانی به کرونا خبر داد و گفت: «این هفته و هفته آینده، هفته‌های پر خطر ویروس کرونا در هرمزگان است»(ایسنا ۷تیر). معاون دانشگاه گفت: «بیش از ۱۰هزار نفر مبتلا به کرونا در استان هستند… بیماران بستری بیش از ۵۱۰نفر هستند و بیمارستانها دیگر جایی برای پذیرش بیماران بیشتر در روزهای آتی ندارد»(خبرگزاری نیروی قدس ۷تیر).

در ایلام، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «هم ابتلا و هم فوتی‌ها در دهلران بسیار نگران‌کننده است. مبتلایان در این هفته ۴.۵برابر کل مبتلایان در اسفند پارسال است… در هفته اخیر آمارهای روزانه مبتلایان کرونا سه رقمی بوده است»(ایرنا ۷تیر).

در کردستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «جهت پیشگیری از افت اکسیژن امکان افزایش تخت‌های بیمارستانی و اختصاص کل بیمارستان توحید به بیماران کرونایی وجود ندارد… تنها ۲۰۰تخت برای بیماران مبتلا به کرونا قابل استفاده است چرا که با بستری شدن بیش از این تعداد، ۳دستگاه اکسیژن سازی که در این بیمارستان وجود دارد، پاسخگوی نیاز بیماران نخواهد بود»(ایسنا ۷تیر).

در قزوین، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «از ۱۷خرداد شاهد روند صعودی این بیماری بودیم… ادامه این روند نه تنها خطرناک است، بلکه خدمات پزشکی در حوزه قلب و اعصاب در این بیمارستان را با مشکل مواجه می‌کند»(ایلنا ۶تیر).

در اردکان، نماینده مجلس رژیم گفت: «اردکان با کمبود ۱۶۰تخت بیمارستانی و ۱۴۰نیروی درمانی روبه‌رو است»(ایسنا ۶تیر).

گسترش ویروس کرونا،آرامستان بهشت محمدی سنندج

متوفیان با آمبولانسهایی حمل می شوند که به هیچ عنوان ضد عفونی نمی شوند
تراکم جنازه ها و کمبودها در سردخانه موجب شده که تعدادی از جنازه ها در یخچالها جای نگیرد و در کف سردخانه چیده شود.

افزایش مبتلایان کرونا در پلدختر
روز جمعه ششمم تیرماه مرکز بهداشت رژيم در شهرستان پلدختر وضعیت این شهر را قرمز اعلام کرد. همزمان آمبولانس‌ها در شهر با بلندگو اعلام وضعیت قرمز کردند

فیلمی از بخش کودکان مبتلا به کرونا در بیمارستان مفید تهران

حال چند نفرازکودکان وخیم اعلام شده و حتی در کما به سر می‌برند

شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah