لیلا هاشمی زاده، مدیرپرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر از مبتلا شدن بیش از ۲۳۵ پرستار فارس از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در استان فارس داد.

از سوی دیگر؛ فریدون اسکندری، رئیس نظام پرستاری زنجان با اشاره به ابتلای ۱۰۰ تن از پرسنل پرستاری این استان به ویروس کرونا گفت؛ “کمبود پرسنل پرستاری در بیمارستان‌های استان فشار کاری آنها را افزایش داده و از طرفی تبعیض ناشی از پرداختی‌ها در مقایسه با استان‌های دیگر این قشر را آزرده‌خاطر کرده است.

وی در ادامه افزود؛ استان زنجان تمامی نیروهای موجود و پرسنل پرستاری استان را برای خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی به کار گرفته است با این‌حال هم ‌اکنون با کمبود نیرو مواجه هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در خصوص وضعیت کرونا در مشهد و استان خراسان رضوی گفت که وضعیت قرمز است. تعداد بیماران مبتلا به‌کرونا در بخش سرپایی و بستری در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی رو به ‌افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود؛ هم‌اکنون ۳۵۰بیمار مبتلا به‌کرونا در بیمارستان‌های مشهد بستری هستند. ظرف هفته اخیر روزانه حدود ۴۰۰بیمار مبتلا به‌کرونا به ‌اورژانس بیمارستان‌های مشهد و همچنین حدود ۵۰۰بیمار مشکوک به‌کرونا برای انجام تست به‌آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در این شهر مراجعه داشته‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد در ۲۴ساعت گذشته ۳۲مورد بستری جدید به ‌علت ابتلای به ‌ویروس کرونا در استان اردبیل گزارش‌شده که طی ۴۰روز گذشته بی‌سابقه بوده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، رشید حیدری‌مقدم در ستاد استانی مقابله با کرونا در همدان گفت: تنها یک فرد مبتلا در همدان ۴۸ نفر را در یک مهمانی به بیماری کرونا مبتلا کرده‌ که این روند در تجمعات خانوادگی همچنان به چشم می‌خورد.

وی در ادامه با ابراز نگرانی از افزایش شاخص سرایت‌پذیری ویروس کرونا گفت: از شش‌هزار و ۷۱۴ آزمایش در مراکز سرپایی یک‌هزار و ۹۵۶ مورد مثبت بوده، یعنی ۲۳‌درصد مراجعان به مراکز سرپایی‌، تست کرونایشان مثبت بوده است.

دوشنبه ۹تیر ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah