به گزارش روزنامه نشنال پست کانادا مدیر صادرات شرکت میسیساگا در تورنتو ، به دلیل نقض تحریم های آمریکا و صادرات غیر قانونی به ایران در دادگاهی د ر ایالات متحده زندانی شد.
به گفته دفتر دادستان ایالات متحده در منطقه جنوبی اوهایو ، آنجلیکا پرتی ۴۵ ساله از تورنتو ، روز جمعه به ۱۸ ماه حبس در کلمبوس اوهایو محکوم شد. اتهامات علیه وی یا تاریخ بازداشت وی – به گفته یك مقام دادگستری ، این پرونده توسط دادگاه بسته می شود و «حساس» باقی می ماند.
دیوید دویلر ، دادستان ایالات متحده ، در بیانیه ای نوشت: «پرتی تصمیم محاسبه ای برای آسیب رساندن به ایالات متحده با همراهی دشمنان در خارج از كشور گرفته است.»
وی همچنین گفت: «پرتی تلاش کرد با هدایت پرونده های جعلی اطلاعات صادراتی الکترونیکی ، جنایات خود را تحت پوشش قرار دهد و تصدیق کند که مقصد نهایی کالا ایران نبوده است. پرتی همچنین برای مبهم بودن این واقعیت که ایران کاربر نهایی محموله ها بود چند شیوه برای گمراه گردن به کار برد.
» مقامات گفتند كه در زمان پرتی به عنوان مدیر عملیات صادرات در UE Canada Inc ، این شركت حمل و نقل با ۴۷ محموله صادر شده از آمریكا درگیر شده است از بین این محموله ها ،۲۳ مورد به عنوان مقصد ایران ردیابی شدند. پرتي در تسهيل حمل و نقل قطعات موتورهاي توربين گازي با منشاء و ساخت آمريكا ، به نقض عمدي تحريم آمريكا و تحريم تجارت با رژیم ایران كمك كرده است.

پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah