به گزارش کمپین فعالین بلوچ، چهارشنبه ۱۱ تیرماه ۹۹، «ساسان بلوچزهی» فرزند شیرمحمد ۲۰ ساله اهل روستای زیرُّک آباد شهرستان نیکشهر توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه با ضربات متعدد چاقو کشته شد.

یک منبع مطلع در این مورد گفت: ”چندی پیش نیروهای اطلاعات سپاه به ساسان به دلیل روابط اجتماعی بالا پیشنهاد همکاری در سازمان را داده بودند که با مخالفت او همراه بود؛ از آنجایی که پدربزرگ او از نیروهای انتظامی و در زمان خدمت کشته شده از طریق بنیاد شهید فشار بر او کمتر شده بود.“

ساسان با رد کردن پیشنهاد اطلاعات سپاه نیکشهر تحت فشار و تهدید قرار گرفته بود و نیروهای اطلاعات درصدد برنامه ریزی برای ترور او بودند.

در اردیبهشت ماه ۹۹، ساسان به همراه اقوام خود با اهالی یک روستای دیگر درگیری لفظی داشته که با اطلاع ماموران اطلاعات سپاه از این جریان استفاده کرده و او را کشته اند تا ذهن مردم علت کشته شدن وی را به سمت همان درگیری لفظی سوق دهند.

ساسان عصر دیروز چهارشنبه ۱۱ تیرماه با موتورسیکلت خود متوجه تحت تعقیب قرار گرفتن خود از سوی یک دستگاه پژو نقره ای شده که اقدام به فرار به سمت محله گالینک می کند که موتورسیکلت او در پل آهنی ورودی نیکشهر واژگون شده و یکی از تعقیب کنندگان در ۲۰ متری منازل محله گالینک با ضربات متعدد چاقو او را کشته و جسد او را به بیمارستان این شهر تحویل داده اند.

همچنین نیروهای اطلاعات برای سوق دادن ذهنیت مردم به درگیری طایفه ای شبانه به مرکز شهرستان نیکشهر و روستاهای خیرآباد و غریب آباد یورش برده و ده ها تن از جوانان را بازداشت کرده و با خود برده اند.

تا لحظه تنظیم خبر هویت بازداشت شدگان برای کمپین فعالین بلوچ محرز نشده است.

پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah