بنابه این گزارش تحلیلگران مستقر در آمریكا به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند كه آنها معتقدند كه آتش سوزی در یك تاسیسات جدید تولید سانترفیوژ در یک سایت هسته ای ایران اتفاق افتاده.است.

به گزارش آسو شیتدپرس این آتش سوزی در اوایل روز پنجشنبه ۱۲ تیرماه در تأسیسات زیرزمینی نظنز که اورانیوم را غنی می کند ، رخ داده است.

سازمان انرژی اتمی رژیم ایران در صدد خنثی کردن این آتش سوزی بر آمد و آن را «حادثه ای تصادفی » خواند که فقط تحت تأثیر یک «ریخته صنعتی» در زیر ساخت و ساز رخ داده است. با این حال ، هر دو کمالوندی و علی اکبر صالحی ، رئیس هسته ای رژیم ایران پس از آتش سوزی به سرعت به نطنز رفتند جایی که در گذشته هم در عملیات های خرابکارانه هدف قرار گرفته است.

عکسی که بعدا توسط آژانس انرژی اتمی و فیلم تلویزیونی دولتی منتشر شد ، یک ساختمان آجری را با علامت برج عقرب نشان داد و سقف آن ظاهراً تخریب شده است. بقایای روی زمین و دری که به بیرون از لولاش منفجر شده بود ، حاکی از انفجار همراه با آتش سوزی بود.

داده های جمع آوری شده توسط یک ماهواره آمریکایی اداره اقیانوس شناسی و اتمسفر آمریکا حاکی از آن است که این آتش سوزی در حدود ساعت 2 بامداد به وقت محلی در گوشه شمال غربی مجموعه نطنز رخ داده است. شعله های آتش سوزی به اندازه کافی روشن بود که توسط ماهواره از فضا قابل شناسایی بود.

فابیان هینز، محقق مرکز مطالعات منع گسترش سلاح های هسته ای جیمز مارتین در انستیتوی مطالعات بین المللی میدبوری در مونتری ، کالیفرنیا ، گفت: محل آتش سوزی مربوط به یک مرکز تولید سانتریفیوژ تازه افتتاح شده است. وی گفت که برای یافتن ساختمان ، که در گوشه شمال غربی نطنز واقع شده است ، به تصاویر ماهواره ای و یک برنامه تلویزیونی دولتی نیاز است.

پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah