روز یکشنبه ۱۵تیر ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۴۲شهر ایران بیش از ۶۵هزار و ۹۰۰نفر است. شمار قربانیان در خراسان رضوی به ۴۵۷۰ نفر، در خراسان شمالی به ۸۵۰نفر، در خوزستان به ۵۰۴۰نفر، در زنجان به ۶۱۰نفر، در قزوین به ۵۶۵نفر، در کرمان به ۸۳۰نفر، در گلستان به ۱۶۴۵نفر، در مازنداران به ۲۹۶۰نفر و در هرمزگان به ۶۸۵نفر رسیده است.

حریرچی معاون کل وزارت بهداشت رژیم به مبتلا شدن ۱۸میلیون از مردم کشور به کرونا اذعان کرد و گفت: «در برخی استان‌ها که اپیدمی کرونا در آنها زودتر شروع شد بیش از ۵۰درصد افراد به کرونا مبتلا شده‌اند بنابراین آمارهایی در حد ۱۸میلیون خیلی عجیب نیست». وی افزود « افزایش مرگ و میر روزانه تا حدود ۲۰۰مورد خیلی بعید نیست… به دلیل تراکم بالایی که در استان تهران و حاشیه آن و استان البرز داریم رقم‌های جزئی افزایش، می‌تواند به صورت تصاعدی و انفجاری بالا برود… برخی استان‌ها مانند خوزستان، بوشهر، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه در شرایط اسفند و فروردین وضعیت آرامی داشتند، الان در حال تجربه موج اول هستند و ما نگران استان‌هایی مانند فارس هستیم که ممکن است در آینده موارد زیاد ابتلا داشته باشند»(فرتاک نیوز ۱۵تیر) .حریرچی همچنین از مبتلاشدن ۱۵هزار نفر از کادر پزشکی و درمانی کشور به کرونا خبر داد (تلویزیون رژیم ۱۴تیر).

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز شمار قربانیان در ۲۴ساعت گذشته را ۱۶۳نفر اعلام کرد که بالاترین رقم از ابتدا تاکنون است. وی گفت:« استانهای خوزستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند. استانهای تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان در وضعیت هشدار قرار دارند»(ایرنا ۱۵تیر).

مردانی عضو کمیته ستاد کرونا گفت:«من حداقل چهارشنبه ۶۸مریض دیدم ۶۲نفر کرونا بود… وضع خیلی بد است…ممکن است متأسفانه مرگ و میر مان و تعداد موارد ابتلا حتی از این هم بالاتر برود«(شبکه تلویزیون یک رژیم ۱۴تیر).

خاتمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس ارتجاع گفت:«بسیاری از شهرهای کشور در حالت هشدار و قرمز به سر می برند…تعداد بستری در مراکز درمانی افزایش یافته و تخت‌های بیمارستانی در حال پر شدن است… برداشته شدن محدودیت‌ها با بهانه مسائل اقتصادی این نگرانی را ایجاد می کند که سلامت فدای اقتصاد شود»(خبرگزاری نیروی قدس ۱۴تیر).

در تهران، رضا کرمی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران گفت: «تهران ۵۰بیمارستان قدیمی دارد که بیش از ۵۰سال عمر دارند و فاقد شرایط ایمنی استاندارد هستند… ملاحظاتی وجود دارد که نمی‌توانیم اسامی آن‌ها را اعلام کنیم، زیرا معرفی آن‌ها وضع را بدتر می‌کند و موجب تشویش اذهان مردم می‌شود»(انتخاب ۱۵تیر).

در خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: «در حال حاضر ۶شهرستان از ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی در وضعیت خیلی پرخطر (قرمز) شیوع کرونا هستند… هیچ شهر کم خطر یا به رنگ سفید در استان نداریم»(ایرنا ۱۴تیر).

در خراسان رضوی و خراسان شمالی، به گزارش پزشکان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و جمعه شمار مبتلایان شناسایی شده جدید در این دو استان به ۱۸۳۰۰نفر و شمار جانباختگان به ۸۱۰تن رسید. شمار مبتلایان در مشهد ۴۷۰۰نفر و آمار فوت بیش از ۳۰۰نفر است. در نیشابور شمار مبتلایان ۳۵۰۰نفر و تعداد درگذشتگان حداقل۱۰۰نفر است. در قوچان شمار مبتلایان بیش از ۱۰۰۰نفر و تعداد فوت بیش از ۳۰نفر است. در سبزوار شمار مبتلایان۴۳۷۰نفر و شمار درگذشتگان از ۱۵۰نفر بیشتر است. در تربت حیدریه شمار مبتلایان بیش از ۲۰۰۰نفر و شمار جان باختگان بیش از ۱۶۰نفر است. در خراسان شمالی شمار مبتلایان ۲۷۳۰نفر و شمار جان باختگان بیش از ۷۰نفر است.

در گلستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت:« فاجعه بدتر از اسفند در انتظار گلستان است… پیک اسفندماه دور از انتظار نیست، ۳۰۰بیمار بستری در گنبدکاووس داریم و اوضاع سایر بیمارستان‌ها در کلاله، مینودشت و مناطق شرقی هم خوب نیست…با مشکل خدمات‌رسانی و کمبود اکسیژن و تخت روبرو خواهیم شد و باید تصمیم عاجلی گرفته شود»(خبرگزاری حکومتی مهر ۱۵تیر).

در هرمزگان: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «روز گذشته ۱۱نفر دیگر جان باختند»(ایسنا ۱۵تیر). رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: «اکنون هرمزگان در اوج بیماری کرونا قرار دارد… در هفته جاری احتمال افزایش بیشتر این بیماری در روستاها وجود دارد»(باز خبر ۱۴تیر).

در زنجان، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت:« تعداد بیماران کرونایی روزانه روند افزایشی دارد… با کمبود تجهیزات مواجه هستیم و تجهیزات موجود کفاف بیماران ورودی به بیمارستان‌ها را نمی دهد.. ۱۰۰نفر از پرسنل پرستاران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند…استان با کمبود نیرو در بخش بهداشت و درمان و همچنین تجهیزات بیمارستانی مواجه است»(خبرگزاری نیروی قدس ۱۴تیر).

در کرمان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: «اگر سیر صعودی تعداد مبتلایان به همین صورت ادامه پیدا کند قطعاً در آینده دچار مشکل خواهیم شد»(خبرگزاری نیروی قدس ۱۴تیر).

در مازندارن، «با اوج‌گیری دوباره کرونا در بابل، بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه پزشکی بابل، افزایشی شد و این شهرستان به حالت قرمز درآمد…تعداد بستری با حال نامساعد، روند افزایشی گرفته است»(ایرنا ۱۴تیر).

افزایش ابتلا پرسنل و پرستاران بیمارستان ایذه به کرونا
بحران کمبود نیرو در خوزستان
آژیر قرمز کرونا در ۱۰ شهر گلستان وگرگان درمرز قرمز شدن
به گزارش یک منبع آگاه درگفتگو با خبرنگار عصر ایذه: ظرفیت تخت‌های icu بیمارستان و ایزوله تنفسی موقت در اورژانس تکمیل شده است.
تعداد پرستاران مبتلا به کرونا در حال افزایش است و تلاشی برای جایگزینی و افزایش نیرو صورت نمی‌گیرد.
بار کمبود نیرو بر دوش پرستاران و‌ پزشکان است که در این شرایط بعضاً چند شیفت مشغول به کار هستند.
به پرسنل اورژانس که در سطح اول مواجه با این بیماری هستند هیچ کمکی نشده است!
عبدالرضا فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان : در حال حاضر ۱۰ شهر استان گلستان در وضعیت قرمز به سر می برند و شهر های گرگان، علی آباد، رامیان وازادشهر در شرایط زرد هستند. گرگان در وضعیتی است که به سمت قرمز شدن می رود و امکان دارد در ۴۸ ساعت آینده به وضعیت قرمز دربیاید.
او ادامه داد: جمعیت شرق استان حدود یک میلیون نفر بوده و کل تخت های بیمارستان های شرق استان کمتر از هزار و ۵۰۰ تخت است، اگر یک درصد از این جمعیت بیمار شوند بیمارستان های ما کشش ندارند.
حدود ۲۰۰ نفر از همکاران ما در حوزه بهداشت ودرمان در طی این مدت به کرونا مبتلا شده اند و جواب سی تی اسکن آن ها مثبت بوده است، اما حدود دوتا سه برابر همکاران هم علائم مشکوک به این بیماری را دارند.

هزینه‌های گزاف بیماران کرونایی
توضیحات هموطنی که همسرش را بر اثر کرونا در بیمارستان طالقانی آبادان از دست داده است

فاجعه کرونا درایران
فیلمی ازیک هموطن
مغازه ام روبروی بیمارستان علی اصغر است روزانه همین الان یک بنده خدایی حالش بد شد دروغ میگویند که هر ۵ روز ۵ نفر می میرد ا ینجا فقط روزها ۷ تا ۸ نفر فقط تو بیمارستان علی اصغر می میرند

فیلمی از یک هموطن از مشهد که خانواده مبتلایان به کرونا
که تحت رسیدگی‌های درمانی قرار نمی‌گیرند وبا تهدید هم مواجه میشوند

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah