عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت‌خارجه رژیم گفت: «آمریکایی‌ها در ۶ماه اخیر فشار حداکثری خود را به حد اعلای خود رسانده‌اند».
وی تصریح کرد: «در حال حاضر، مهمترین هدف آمریکا، بردن مجدد ایران به شورای امنیت است و همه ظرفیت‌ و توان خود را بسیج کردند که بازی خطرناکی است و اگر ما در این بازی گرفتار شویم، خسارات راهبردی برای ایران خواهد داشت» (خبرآنلاین ۱۶تیر۹۹).

معاون ظریف در هراس از کشیده‌شدن پرونده رژیم به شورای امنیت گفت: «آژانس بازی بسیار پیچیده‌ای را در مقابل ما ایجاد کرده و با فشار آمریکا قطعنامه‌یی علیه ما صادر کرده و احتمال ارجاع پرونده ایران در نشست بعدی شورای حکام به شورای امنیت وجود دارد».

عراقچی مسیر دیگر آمریکا را فعال کردن مکانیزم ماشه و تمدید تحریم‌های تسلیحاتی عنوان کرد و گفت: بر اساس برجام تحریم‌های تسلیحاتی در ۲۶مهر خودبه‌خود لغو می‌شود. آمریکا ماه‌ها است همه توان خود را بسیج کرده تا این تحریم‌ها را دائمی کند و بر اساس قطعنامه ۱۹۲۹ که به همه کشورها اجازه بازرسی از ایران را می‌داد، این نظام را احیا کند.
وی با اشاره به وخامت اوضاع رژیم گفت: «امیدواریم ماه‌های آتی را هم به‌سلامت پشت سر بگذاریم که نیازمند دقت و مراقبت بسیار زیادی است.»

شایان ذکر است که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز ۳۰خرداد۹۹ در قطعنامه‌یی از رژیم ایران خواست که بی‌درنگ امکان دسترسی آژانس به «دو مرکز مشکوک به فعالیت هسته‌ای» را فراهم آورد.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah