روز سه شنبه ۱۷تیر۹۹، امید عیدانی جوان ۱۷ ساله که روز گذشته توسط نیروی سرکوبگرانتظامی در شهر امیدیه هدف شلیک گلوله قرار گرفته بود در بیمارستان درگذشت.

براساس گزارشات رسیده، ماموران انتظامی امیدیه ساعت ۱۹ دوشنبه ۱۶تیر۹۹ سعی در بازداشت یکی از شهروندان در شهرک یاسر شهر امیدیه داشتند که جمعی از دوستان وی برای فراری دادن این شهروند با ماموران انتظامی درگیر شدند.

نیروی انتظامی بدون هیچ قانون و ضابطه ای اقدام به شلیک مستقیم به طرف شهروندان نمود، امید عیدانی که بر روی پشت بام رفته بود بطور مستقیم هدف گلوله نیروی انتظامی قرار گرفت و همان بالا به شدت از ناحیه سر مجروح شد. طوریکه مردم و جونان پیکر غرق به خون و نیمه جان او را از بالای پشت بام پایین آوردند.

منابع سرشناس محلی ادعای نیروی انتظامی را مبنی بر اینکه «اراذل و اوباش» به نيروهای انتظامی حمله کرده‌اند، بطور کامل تکذیب کرده و گفتند این ادعا عاری از صحت است و فقط جهت قانونی كردن تيراندازی به طرف مردم بوده است.

یکی از شهروندان شهرک یاسر در اینرابطه گفت: « مردم شهر خیلی خشمگین هستند. تیراندازی مستقیم به مردم بعد از اعتراضات آبان۹۸ و کشتن صدها نفر بدون محاکمه عاملان و جنایتکاران باعث شده که نیروهای امنیتی جهت سرکوب و ایجاد ترس و وحشت بین مردم اقدام به تیراندازی مستقیم بدون رعایت قوانین بکنند.

دو فیلم از زخمی شدن
اميد عيدانى، ۱۷ساله، فرزند عبد از اهالى شهر امیدیه که با تير مستقيم نيروهاى امنيتى روز دوشنبه ۱۶ تيرماه ۱۳۹۹ زخمى شده وروز سه شنبه فوت کرد.

وداع دردناک پدر و مادر امید عیدانی جوانی که توسط نیروهای جنایتکار انتظامی کشته شد

خانواده امید عیدانی برای دریافت پیکر فرزندشان صبح روز پنجشنبه ۱۹تیرماه به فرمانداری امیدیه مراجعه کردند، ولی عوامل رژیم به آنها گفته‌اند که برای دریافت پیکر امید باید علاوه بر ۵میلیون تومان، برادر امید (یعنی عباس) را نیز تحویل بدهید
خانواده عیدانی در این رابطه اعتراض کردند ولی پاسخی دریافت نکرده‌اند.
ا

سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah