یک دانش‌آموز نخبه پایه دهم به نام ادیب ولی به علت بهایی‌بودن از مدرسه‌ سلام البرز در کرج اخراج شد. پدرپیام ولی دراین مورد گفت : «هفته گذشته پس از انتقال پرونده تحصیلی وی از دوره اول دبیرستان سلام به دوره دوم دبیرستان سلام البرز که هر دو دوره تحصیلی در یک ساختمان در شهر کرج مستقر می‌باشد ، فرمی جهت دریافت اطلاعات شخصی از سوی مسئول دفتر دوره دوم دییرستان ارائه شد که در آن فرم سوال از دین و آیین شده بود و بر طبق اعتقادات آیین بهائی که بهائیان را در همه احوال تشویق به صداقت و راستی و پرهیز از دروغ و ریا می‌کند، در فرم مربوطه اعتقاد خود به دیانت بهائی را در پاسخ سوال ستون مذهب نوشته است که با عکس‌العمل مسئول دفتر مواجه شد؛ که چرا در پاسخ سوال ستون مذهب، نوشته بهائی؟!
پس از آن مسئول دفتر پایه دوم دبیرستان سلام البرز گفتند که مجبور هستند این مورد را به مدیریت کل مجموعه مدارس سلام واقع در تهران اعلام و برای تصمیم‌گیری استعلام کنند .

محرومیت این دانش آموز بهائی در حالی صورت میگیرد که طی سالهای اخیر در مقاطع دبستان و راهنمایی در مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی مقام‌های اول کسب کرده است.

محل کسب و امرار معاش پدر این دانش آموز بنام » پیام ولی » نیز بیش از دوازده سال می باشد که بدلیل بهائی بودن از سوی دولت ایران با پلمب مواجه شده است.

پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah