علیرضا زالی، رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران، روز چهارشنبه ۱۸تیر اعتراف کرد تاکنون ۴۴۰۰عضو کادر درمانی شهر تهران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

این کارگزار رژیم در ادامه سخنان خود با اعتراف به اوجگیری ابتلاء و فوت بیماران در تهران و سراسر ایران گفت: «از هشتم تیرماه به تدریج آمار مراجعان به مراکز درمانی تغییر کرد؛ به‌طوری که ابتلا و بستری در بخش‌ها و هم‌چنین بستری در آی.سی.یو هم‌چنان در حال افزایش و ترخیص بیماران در حال تقلیل است.»

این در حالی است که در همین راستا انوشیروان محسنی بندپی، استاندار رژیم در تهران با اشاره به روند صعودی مبتلایان کرونا، اعتراف کرد اگر وضعیت تهران به بحران برسد، کنترل آن بسیار دشوار می‌شود.

هم‌چنین علی اعطا، سخنگوی شورای قلابی شهر تهران نیز پیش‌تر، وضعیت این شهر را از حیث شیوع ویروس کرونا ‌بسیار اسفناک خوانده بود و با وقاحت گفته بود افزایش پرشتاب تعداد بیماران و جان‌باختگان، حیرت‌آور است.

پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری روز ۱۸تیر از ابتلای ۵۰نفر از کادر درمان مسیح دانشوری به کرونا خبر داد.
تابناک ۱۸تیر

لقمان خسرو‌پور سرپرست فرمانداری بوکان روز ۱۷تیر گفت: ۴۰نفر از کادر درمانی بیمارستان شهید قلی‌پور در این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.(همشهری ۱۷تیر)
فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان روز ۱۸تیر، از ابتلای ۹۳۴نفر از کادر درمان هرمزگان به ویروس کرونا خبر داد.
برنا ۱۸تیر
دکتر عباس پزشکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان ۱۸تیر گفت: ۳۰۴ نفر از کادر درمانی استان به کرونا مبتلا شدند.(ایسنا ۱۸تیر)
عبدالرضا فاضل رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که از ابتدای شیوع ویروس کووید ۱۹ تاکنون ۲۰۰نفر از اعضای کادر درمانی این استان شامل پرستار، پزشک و بهورز به کرونا مبتلا شدند.

حسین کریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز روز ۱۵تیر گفت: در کل تاکنون ۱۹۳مورد مشکوک و ۲۴۶مورد مبتلا به کرونا در کادر درمان استان البرز گزارش شده است که از این تعداد در حال حاضر ۲۵مورد بستری هستند که حال پنج نفر مساعد نیست.
(شهروند ۱۵تیر)
رضائیان فرماندار رژیم در پلدختر در خصوص خبری مبنی‌ بر این‌که ۱۸ نفر از کادر بهداشت و درمان پلدختر به کرونا مبتلا شده‌اند، گفت: تعدادی از کادر بهداشت و درمان به کرونا مبتلا شده‌اند اما کمتر از ۱۸ نفر هستند.
ایکنا ۱۸تیر

پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah