روز جمعه ۱۹ تیرماه، سهیل عربی، زندانی سیاسی محبوس در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ دچار مشکل قلبی شده و در سلول خود بیهوش شده است. ماموران زندان اقدام به انتقال سهیل به بهداری زندان کرده و پس از ساعتی بدون تشخیص علت بیهوشی او را به بند بازگردانده‌اند.

طبق گزارش دریافتی و به نقل از منابع فعال حقوق بشر در ایران، این زندانی سیاسی دچار مشکل قلبی شده، قلبش درد می کند و ضربان قلبش بالاست و از سکسکه مستمر نیز رنج می‌برد.

یک منبع مطلع گفت: «با وجود وخامت حال سهیل، او را به بیمارستان بیرون زندان منتقل نکرده‌اند. قرار بود که دکتر برای دیدن او برود اما از دکتر نیز خبری نشده است.»

لازم به ذکر است که سهیل عربی پیش از این نیز در زندان تهران بزرگ بارها از طرف مسئولان زندان و گماشتگان آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. در یکی از این شکنجه ها بینی او را شکستند که هیچگاه معالجه نشد. پس از شکستن بینی، او دیگر قادر نیست به راحتی نفس بگشد و با مشکل تنفسی مواجه شده است.

شایان ذکر است که سهیل عربی به تازگی یک عمل جراحی انجام داده و نیاز به رسیدگی پزشکی بیشتری دارد اما ماموران زندان نه تنها رسیدگی نمی کنند بلکه حتی برای وضعیت بیهوشی و شرایط خطرناک هم خبری از پزشک و انتقال زندانی به بیمارستان نیست.

یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah