روز دوشنبه ۲۳تیر ۱۳۹۹ آمارفاجعه بار قربانیان کرونا در ۳۴۳شهر ایران بیش از ۷۰هزار و ۳۰۰نفر شده است.
شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۰۹۰ نفر، در آذربایجان غربی به ۲۰۹۵ نفر، در ایلام به ۵۱۰نفر، در بوشهر به ۷۲۵نفر، در خراسان رضوی به ۵۲۸۰نفر، در خراسان شمالی به ۸۸۵نفر، در فارس به ۱۶۴۵نفر، در کرمانشاه به ۱۷۹۵ نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۳۷۰نفر، در لرستان به ۲۵۸۰نفر، در مرکزی به ۶۹۷ نفر، در هرمزگان به ۷۸۵نفر و در همدان به ۱۸۲۵نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در آمار مهندسی شده شمار قربانیان در ۲۴ساعت گذشته را ۲۰۳نفر و شمار بیماران ”تحت مراقبت ویژه“ را ۳۳۷۵نفر اعلام کرد. عوامل رژیم به صراحت می‌گویند که منظور از ”تحت مراقبت ویژه“ مشرف به موت است.

نمکی وزیر بهداشت رژیم در نامه به خامنه‌ای، در قبال موج فزاینده قربانیان از خود سلب مسئولیت کرد و نوشت: «قبل از این موج جدید بلاخیز پیش‌بینی ایام را به‌دلیل غفلت‌های ساده انگارانه به‌محضرتان تقدیم کرده بودم»(جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۲تیر).

حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در بیمارستان بقیه الله سپاه گفت: «طبق آخرین آمار بیش از ۷۲درصد مبتلایان جدید ۲۴ساعته کارشان به بستری شدن در بیمارستان کشیده… ۷۰تا از پرسنل فقط توی این بیمارستان درگیر شدند»(تلویزیون شبکه خبر رژیم ۲۲تیر).

در تهران رئیس بیمارستان بقیه الله سپاه گفت: «در مقطعی تعداد بیماران تا نزدیک به ۳۰-۴۰… کاهش پیدا کرد اما الآن داره عدد و آمار بیماران بستری روبه افزایش می‌گذارد و دیگر نزدیک به ۲۰۰بیمار بستری در بیمارستان داریم»(تلویزیون شبکه خبر رژیم ۲۲تیر). علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات بیمارستان مسیح دانشوری گفت علت کمبود کیت به «ادعاهایی که قبل‌تر مطرح کردیم برمی‌گردد. ما گفتیم در زمینه کیت تشخیص کرونا تولید داخلی داریم و همین باعث شد سازمان بهداشت جهانی به ایران کیت ندهند و اگر هم نیاز داریم، وزارتخانه باید از شرکت‌های خارجی تهیه کند و دیگر کیت اهدایی به آن صورتی که قبلاً بود، وجود ندارد. به‌هرحال بسیاری از مواد اولیه تولید این کیتها تولید داخلی نیست و وارداتی است»(رسالت ۲۳تیر).

در اردبیل، دادستان عمومی و انقلاب خلخال گفت: «آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان به‌طور غیرمنتظره‌ای بالا رفته و از آغاز شیوع این بیماری بی‌سابقه است… قرار گرفتن شهرستان در حالت بحران دور از انتظار نیست در چنین شرایطی، چاره‌ای جز افزایش شدت برخورد… نیست»(ایرنا ۲۳تیر).

در خراسان جنوبی، رئیس بیمارستان ولی عصر بیرجند گفت: «در حال حاضر آمار بستری بیماران کرونایی به نسبت فروردین ۲برابر و آمار بستریهای بخش ویژه چهار تا پنج برابر شده است… هیچ‌کدام از ۱۱شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت سفید نیست… اکنون بیش از ۹۰درصد جمعیت استان در مناطق پرخطر و بسیار پرخطر از نظر شیوع کرونا زندگی می‌کنند»(ایرنا ۲۳تیر).

در اصفهان، مدیر مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی اصفهان گفت: «۷۰نفر از پرسنل اورژانس اصفهان به کرونا مبتلا شده‌اند… ظرفیت بخشهای ویژه در حال تکمیل شدن است و به این ترتیب خدمات‌رسانی سخت می‌شود»(سایت خبر فوری رژیم ۲۲تیر).

در کرمانشاه، رئیس مرکز بهداشت استان گفت: «هنوز تعداد بستریها و فوتی‌های کرونا در استان بالا است و هنوز در اوج موج کرونا قرار داریم… مجدد تکرار می‌کنم اوضاع کرونا در کرمانشاه خوب نیست»(ایسنا ۲۳تیر).

فوت افشین پاشا پرست، کارشناس بهداشت و مسئول بیماری های شهرستان تالش گیلان بر اثر ویروس کرونا

دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah