روز سه‌شنبه ۲۴تیر ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۴۳شهر ایران بیش از ۷۰هزار و ۸۰۰نفر تن رسید.
شمار قربانیان در اصفهان به ۳۳۵۰نفر، در تهران به ۱۷۶۳۰نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۴۷۰نفر، در خوزستان به ۵۳۱۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۲۱۹۰نفر، در قزوین به ۵۸۰نفر، در کرمان به ۹۲۵نفر، در گلستان به ۱۷۹۵نفر، در لرستان به ۲۶۲۰نفر رسیده است.

ابعاد فاجعه در تهران به حدی است که به‌رغم مخالفت‌های اولیه روحانی و دیگر سردمداران رژیم، شب گذشته شهرداری تهران «محدودیت‌های یک هفته‌یی جدید برای شهر تهران اعلام کرد». بر این اساس «همه دانشگاهها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌یی، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها و هم‌چنین سینما، تئاتر و. . . تعطیل هستند. هم‌چنین برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها ممنوع است.»

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در آمار مهندسی شده شمار قربانیان ۲۴ساعت گذشته را ۱۷۹نفر و شمار بیماران ”تحت مراقبت ویژه“ را ۳۳۸۹نفر اعلام کرد و برای اولین بار در ماههای اخیر ۲۵ استان را در وضعیت قرمز و یا وضعیت هشدار اعلام کرد. وی گفت: «استانهای آذربایجانهای شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. استانهای تهران، فارس، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی نیز در وضعیت هشدار قرار دارند» (ایسنا ۲۴تیر).

حریرچی، معاون وزیر بهداشت رژیم گفت: «یک پنجم فوتی‎‌های روزانه کشور مربوط به بیماران کرونایی است و این زنگ خطری جدی و نگران‌کننده است. . . روزانه حدود یک‌هزار و ۵۰نفر در کشور جان خود را از دست می‌دهند که بیش از ۲۰۰تن از آنها بیماران کرونایی هستند» (ایرنا ۲۴تیر).

در تهران، علی رضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت رژیم گفت: «در تهران ابتدا حدود ۵۰مرکز ۱۶ساعته پزشکی و بعد به‌علت کاهش موارد ابتلا، ۴۰و بعد ۳۰مرکز داشتیم. هفته گذشته این مراکز به ۹۴مرکز افزایش پیدا کردند» (ایرنا۲۴تیر). زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «طی ۱۰روز اخیر همه شاخص‌ها از جمله میزان ابتلا، تعداد مراجعان به مراکز بهداشتی و درمانی، آمارمراجعان سرپایی، موارد تست مثبت و بستری در بخش‌های عادی و ویژه با افزایش روبه رشد روبه‌رو بوده است» (ایرنا ۲۴تیر). وی هم‌چنین گفت: «میزان زباله‌های عفونی در تهران از روزانه ۲هزار تن به هفت هزار تن افزایش پیدا کرده است «(ایرنا ۲۳تیر).

درکرمان، «در ۲۳روز اخیر هر ۵ساعت ۲کرمانی قربانی کرونا شدند. . . . صدای زنگ خطر روزبه‌روز بلند و بلندتر می‌شود زیرا در سه روز اخیر ۳۷نفر در استان کرمان به سبب ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند» (ایسنا ۲۴تیر) . رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان گفت: روند افزایش بیماران کرونایی به‌نحوی بوده که «هم اکنون ظرفیت دو بیمارستان این شهرستان تکمیل شده است» (ایسنا ۲۳تیر).

در مازندران، رئیس شبکه بهداشت شهرستان آمل گفت: «هر پنج بیمارستان این شهرستان درگیر بیماران کرونایی هستند، چهار بیمارستان در شرف تکمیل ظرفیت قرار دارند. وضعیت رفته‌رفته از توان مراکز درمانی شهرستان خارج می‌شود. . . کادر درمانی شهرستان به‌شدت خسته هستند و به‌دلیل عبور از پیک نخست فرسوده شدند. این شهرستان نیاز فوری به نیروی انسانی دارد» (ایرنا ۲۴تیر). مدیر کل انتقال خون در مازنداران گفت: شیوع کرونا «سبب کاهش ۱۵درصدی مراجعات اهدای خون از ابتدای امسال تاکنون شد» (ایرنا ۲۴تیر)

در فارس، معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: «طی دو روز اخیر، شمار فوت‌شدگان بر اثر کووید۱۹در فارس، روندی سریع‌تر به خود گرفته و هر ۲ساعت یکی از مبتلایان را به کام مرگ کشانده است «(انتخاب ۲۳تیر)

در بوشهر، فرماندار گناوه گفت: «آمار مبتلایان و فوتیها افزایش یافته و ظرفیت بیمارستان تکمیل شده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۳تیر).

در خراسان رضوی، جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: «به‌طور متوسط روزانه ۲۳۱بیمار کرونایی در مراکز تحت پوشش دانشگاه بستری می‌شوند. ورود به آرامستانهای بهشت‌رضا، ‌رضوان و جواد الائمه تا اطلاع ثانوی مسدود شده است. . . بسیاری از پرسنل ما مبتلا شدند که خودش باعث می‌شود روی بقیه پرسنل فشار بیاید. هر روزی تعداد زیادی از پرسنل در مرخصی استعلاجی هستند و باید بقیه پوشش بدهند» (تلویزیون آستان رضوی رژیم ۲۳تیر).

مدیر شعب بانک ملی استان قزوین: تاکنون حدود چهل کارمند بانک ملی استان قزوین به ویروس کرونا مبتلا شده و پانزده نفر نیز در قرنطینه به سر می‌برند.

سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah