سی ان اس نیوز‌: محاکمهٔ دیپلمات رژیم ایران به‌اتهام توطئه بمب‌گذاری
محاکمه در بلژیک می‌تواند سرپوش توطئه‌های تروریسم رژیم ایران را برملا کند
سی ان اس نیوز ۲۵تیرماه ۹۹:
«بنا به‌گفته یک گروه مخالف ایرانی که هدف اصلی یک توطئه تروریستی بوده، برگزاری محاکمهٔروز چهارشنبه ۲۵تیر در بلژیک می‌تواند سرپوش توطئه‌های تروریسم رژیم ایران در اروپا را برملا کند.
برای اولین بار است که یک دیپلمات در مأموریت رژیم ایران که یک مقام ارشد در وزارت اطلاعات رژیم ایران است در این دادگاه محاکمه می‌شود و متهم به دخالت در تروریسم در خاک اروپاست.
اتهامات مربوط به تروریسم رژیم ایران در اروپا روی روابط رژیم با فرانسه، بلژیک، آلمان و اتریش و هم‌چنین دانمارک و هلند تأثیر منفی داشته است.
شورای ملی مقاومت می‌گوید توطئه شکست‌خورده بمب‌گذاری نشان می‌دهد که شورای عالی امنیت رژیم ایران، که رئیس آن روحانی است پشت این کار بوده و تحت فرمان خامنه‌ای انجام شده است».

photo_2020-07-15_20-50-37

محاکمه چهار ایرانی از جمله یک دیپلمات در بلژیک به اتهام برنامه‌ریزی برای عملیات تروریستی
نورالدین الفریضی گزارشگر العربیه در گزارشی فوری از بروکسل خبر داد که دادستان عمومی بلژیک محاکمه چهار ایرانی از جمله اسدالله اسدی و امیر سعدونی و همسرش به اتهام برنامه‌ریزی برای عملیات تروریستی در برخی کشورهای اروپایی از جمله حمله به کنفرانس مجاهدین خلق در حومه پاریس را آغاز کرده است.
اسدالله اسدی دیپلمات جمهوری اسلامی در اتریش به همراه یک هسته سه نفره دیگر که با او برای عملیات تروریستی علیه مخالفان در اروپا برنامه‌ریزی کرده بودند، در ژوئن سال 2018 بازداشت شدند.
دادستان عمومی بلژیک در آن تاریخ اعلام کرد تحقیقات درباره برنامه‌ریزی این گروه برای اقدامات تروریستی را آغاز کرده است.
طبق اطلاعات سرویس امنیتی دولت بلژیک، این گروه تروریستی که به سفارت‎های‌ جمهوری اسلامی در اروپا از جمله در بلژیک، آلمان و اتریش در ارتباط بود، برای ترور مخالفان رژیم ایران و بمب‌گذاری در تجمعات مخالفان در اروپا از جمله هدف قرار دادن کنفرانس مجاهدین خلق در فرانسه برنامه‌ریزی کرده بود.

گزارش رسانه های بلژیک از محاکمه سلول تروریستی رژیم ایران روزنامه بلژیکی لالیبر: سلول تروریستی رژیم ایران در مقابل قضات بلژیکی به اتهام «تلاش برای اقدام به ترور» و «شرکت در یک گروه تروریستی»
روزنامه بلژیکی لالیبر – ۲۵تیر۹۹ درباره محاکمه دیپلمات تروریست رژیم آخوندی در بلژیک نوشت:
«این پرونده تروریستی رژیم ایران سر و صدای زیادی در سال۲۰۱۸ کرد، زیرا این اقدام می‌توانست دهها قربانی بگیرد، که فاصله زیادی با تریبونی که قرار بود شخصیت‌های حامی شورای ملی مقاومت ایران پشت آن سخنرانی کنند نداشت.
بر اساس اطلاعات ما، دفتر دادستانی فدرال بلژیک، که مسئول این تحقیقات است، چهار نفر را متهم به «تلاش برای اقدام به ترور» و «شرکت در یک گروه تروریستی» کرده است».

وی آر تی نیوز: ۲۵تیر ۹۹: عاملان تروریسم رژیم ایران در آنتورپ بلژیک در برابر دادگاه قرار می‌گیرند. اگر این چهار نفر محکوم شوند، این یک افتضاح برای رژیم ایران است
وی آر تی نیوز- ۲۵تیر ۹۹: دادگاه آنتورپن امروز ۴ مظنونی که می‌خواستند در گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس عملیات کنند را مخاطب قرار می‌دهد. دو مظنون بلژیکی با تابعیت ایرانی هستند. سومین مظنون یک دیپلمات رژیم ایران است.
هدف عملیات خنثی شده گردهمایی سال۲۰۱۸ در پاریس بود.
آلمان به‌رغم اعتراض رژیم ایران اسدالله اسدی را به کشور ما مسترد کرد. این‌که این چهار نفر در حال حاضر بیش از دو سال است در بازداشت به سر می‌برند، نشان‌دهنده این است که دادگستری نسبت به یک مسأله بسیار حساس دیپلماتیک ساده نمی‌گیرد. یک وکیل مطلع گفت: «این چهار نفر زیر ریسک محکوم شدن به ۲۰سال زندان به‌سر می‌برند».
اگر این چهار نفر محکوم شوند، این یک افتضاح برای رژیم ایران است و این به این معنی خواهد بود که رژیم ایران می‌خواسته یک عملیات علیه یک گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس انجام دهد.
این‌که جاسوسان زیر چتر دیپلمات ها اقدام می‌کنند چیز جدیدی نیست. اما این‌که یک رژیم به این شیوه برای اقدام به‌عملیات تروریستی وارد شود، در اروپا سابقه نداشته است.
در پایان این هفته اپوزیسیون ایران مجدداً یک گردهمایی بزرگ به‌صورت آن لاین برگذار خواهد کرد.(وی آر تی نیوز- ۲۵تیر ۹۹)

چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah