روز دوشنبه ۳۰تیر۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در۳۴۶ شهر ایران بیش از ۷۳هزار و ۶۰۰نفر است .
شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۲۱۹۵نفر، در اردبیل به ۷۶۰نفر، در اصفهان به ۳۴۱۰نفر، در خوزستان به ۵۴۷۰نفر، در فارس به ۱۸۰۵نفر، در کردستان به ۱۴۶۵نفر، در لرستان به ۲۸۳۵نفر و در مازندران به ۳۲۵۵نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز شمار قربانیان ۲۴ساعت گذشته را ۲۱۷نفر و شمار بیماران ”تحت مراقبت ویژه“ را ۳۵۸۳نفر اعلام کرد (ایسنا۳۰تیر).

نمکی وزیر بهداشت رژیم گفت: «ایام سختی را می‌گذرانیم، کمبودهایی در زمینه اکسیژن‌ساز و برخی امکانات دارویی و بیمارستانی وجود دارد. روزهای سخت‌تری در پیش داریم. به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شده مراکز ۱۶ساعته افزایش یابد و بیمارستانهای کرونایی از غیرکرونایی جدا شوند»(ایرنا ۳۰تیر).

در تهران، زالی «آمار بیماران بستری در ۲۴ساعت گذشته در بخشهای عادی را ۶۵۰نفر و در بخشهای ویژه را ۱۲۳نفر اعلام کرد» و افزود: «۱۷درصد از مجموع مراجعین به مراکز درمانی و ۹،۹درصد از مراجعین به مراکز بهداشتی، نیاز به بستری داشتند در صورتی که این میزان در اواخر اردیبهشت ماه ۳.۵ تا ۵درصد بوده است»(ایرنا ۲۹تیر).

در مازندران، معاون استانداری گفت: «اگر شیوع کرونا، هم‌چنان با این روند ادامه داشته باشد بیمارستان صحرایی در این استان باید ایجاد شود»(تابناک ۳۰تیر).

در گلستان، استاندار گلستان گفت: «زیرساختها و ظرفیت‌های بیمارستانی منطقه جوابگوی حجم زیاد مبتلایان موج دوم این بیماری در فصل پاییز نخواهد بود.پیش‌بینی برخی کارشناسان حاکیست که در فصل پاییز تعداد افراد بستری مشکوک به کرونا به ۲هزار و ۶۰۰نفر برسد که مراکز درمانی استان امکان پذیرش و رسیدگی به این افراد را ندارد»(ایرنا ۲۹تیر).

در اردبیل، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «کرونا با بی‌رحمی تمام هم‌چنان در اردبیل پیشتازی می‌کند به‌طوری که در ۲۴ساعت گذشته ۸نفر جان باختند». وی وضعیت مراجعات به بخش‌های اورژانس بیمارستان را پرازدحام و وخیم توصیف کرد (ایسنا ۲۹تیر).

در کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: «از ابتدای تیرماه آمار مرگ و میر ناشی از کرونا نسبت به اسفندماه و شروع اپیدمی بیش از ۱۰برابر شده است»(جوان ارگان سپاه پاسداران ۳۰تیر).

در همدان، دبیر کمیسیون هماهنگی بانکها گفت: «در استان همدان چهار شعبه از بانک‌های مختلف به‌علت ابتلای کارمندان به کرونا تعطیل هستند». وی گفت: «تاکنون ۲۱۴نفر از کارمندان بانک‌های استان همدان به کرونا مبتلا شده‌اند»(ایسنا ۳۰تیر).

در کرمان، «سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از فوت ۱۵نفر به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ساعت گذشته خبر داد»(ایسنا ۳۰تیر).

لاپوشانی و تناقض‌گویی در مورد آمار مبتلایان به جدال درون باندهای رژیم تبدیل شده و رژیم می‌خواهد با این تأیید و تکذیب‌های زنجیره‌یی آب را گل‌آلود و واقعیتها را از دید مردم پنهان کند. روحانی روز ۲۸تیر به‌نقل از تحقیقات وزارت بهداشت اعلام کرد ۲۵میلیون ایرانی تاکنون به کرونا مبتلا شده و ۳۰ تا ۳۵میلیون در ماههای آینده مبتلا خواهند شد.

فوت دکتر مهران عبدالهی نامی، متخصص بیماری‌های عفونی تبریز، به دلیل ابتلا به کرونا که از او یک پسر ۹ ساله به یادگار مانده است.

فوت دکتر محبوب زینلی،دندانپزشک شاغل در شهرستان لار فارس به علت ابتلا به کرونا

دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah