محمود موسوی مجد که از سوی قوه قضاییه رژیم به جاسوسی از نیروی قدس سپاه پاسداران متهم شده بود.
ساعاتی قبل از اعلام خبر اعدام موسوی مجد، صدا و سیمای جمهوری اسلامی، اقدام به پخش بخشی از اعترافات موسوی مجد کرد که در آن انگیزه خود از ارسال اطلاعات نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه را دریافت پول اعلام کرد.

سخنگوی قوه قضاییه رژیم پیشتر اعلام کرده بود که او اطلاعاتی را از ترددهای قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، جمع‌آوری کرده بود اما این اتهام دروغ از سوی مرکز رسانه قوه قضاییه تکذیب شد و این مرکز اعلام کرد که موسوی مجد ۱۸ مهر ۹۷ و بیش از چهارده ماه قبل از کشته شدن سلیمانی در ۱۳ دی ماه ۹۸ بازداشت شده بود و اتهام‌های موسوی مجد ارتباطی با کشته شدن قاسم سلیمانی ندارد.

همچنین بر اساس نامه پدر محمود موسوی مجد به قوه قضائیه، وکیل محمود اجازه صحبت کردن با موکلش را در دادگاه نداشته است. محمود موسوی مجد اتهامات را رد می‌کند. به دادگاه می‌گوید زیر شکنجه وادار شده اعتراف کند .
محمود داستان دادگاه را برای نزار زکا شهروند لبنانی هم بندش تعریف می‌کند. “او شکنجه شد و مجبورش کردند که جلوی دوربین به جاسوسی اعتراف کند. به جرمی اعتراف کند که مرتکب نشده بود. محمود در دادگاه به قاضی صلواتی گفت زیر شکنجه مجبور به اعتراف شده است. صلواتی قبول نکرد.”

موسوی مجد در تاریخ ۱۸مهرماه۹۷ بازداشت شد. شعبه ۱۵دادگاه انقلاب اسلامی به اتهامات انتسابی وی رسیدگی و در تاریخ ۳ شهریور ۹۸ حکم اعدام وی را صادر کرد.

وی از مهرماه ۹۷ تا زمان اعدام بطور دائم در زندان بود و هیچگاه آزاد نشد.

دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah