سناتور تد کروز روز سه‌شنبه ۳۱تیر در جلسه‌یی با بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها از «توافق فاجعه‌بار هسته‌ای» به‌شدت انتقاد کرد و از تصمیم دونالد ترامپ در خروج از برجام و اِعمال تحریم‌های گسترده علیه رژیم ایران حمایت کرد.

وی با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی تحریم تسلیحاتی رژیم ایران طبق توافقنامه برجام گفت: «من هم‌اکنون رهبری حرکتی را برعهده ‌دارم که از دولت [آمریکا] می‌خواهد به سازمان ملل متحد مراجعه کرده و تحریم‌های در نظر گرفته شده در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را بازگرداند. ما برای اجرای این مکانیسم، به اجازه هیچ‌کس دیگری نیاز نداریم. ما می‌توانیم همین فردا به (سازمان ملل) برویم و آن روند را آغاز کنیم؛ روندی که سرانجام، توافق فاجعه‌بار هسته‌یی ایران اوباما را یک بار و برای همیشه از بین می‌برد».

سناتور کروز هم‌چنین از معضلات دیگری غیر از مسأله هسته‌یی که با رژیم ایران وجود دارد سخن گفت از جمله توسعه تسلیحات هسته‌ای، موشکهای بالستیک، تلاش برای ضربه زدن به آمریکا و متحدانش و ایجاد حکومتهای تروریستی در سایر کشورها و تأمین مالی تروریسم در جهان و سرکوب حقوق‌بشر در داخل ایران .
وی از ترامپ به‌خاطر به هلاکت رساندن قاسم سلیمانی تقدیر کرد.

سناتور تد کروز در ادامه تأکید کرد: ««حالا زمان آن فرا رسیده که ایالات متحده بقایای توافق فاجعه‌بار و مزایایی که ایران دریافت می‌کند را با بازگشت تمامی تحریم‌های بین‌المللی بر اساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، به پایان برساند. در غیراین صورت، تحریم تسلیحاتی سازمان ملل و ممنوعیت موشک بالستیک ناگزیر منقضی می‌شود و به روسیه و چین اجازه می‌دهد تا میلیاردها دلار تسلیحات به ایران بفروشند».

وی هم‌چنین افزود: «فشار حداکثری، باید معنایش فشار حداکثری باشد. ما باید با صدای بلند به ایستادگی در مقابل رژیم اهریمنی ایران ادامه دهیم. ما باید فشار حداکثری را اعمال کنیم و نگذاریم آیت‌الله‌ها برنامه هسته‌یی بسازند. به‌نظر من، این تنها راه منطقی پیش رو است».

وی در پایان گفت: «وقتی در مورد آینده ایران صحبت می‌کنیم عقیده من این است ما باید این رژیم را به زیر بکشیم… ما در امنیت و آسایش نخواهیم بود، مگر این‌که این رژیم از بین رفته باشد». (حساب توئیتری تد کروز ۳۱تیر۹۹)

چهارشنبه ۱مرداد ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah