روز دوشنبه ۶مرداد ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۴۷شهر ایران متأسفانه به بیش از ۷۷هزار و ۶۰۰نفر رسیده است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۲۸۰نفر، در آذربایجان غربی ۲۳۴۰نفر، در تهران به ۱۹۲۵۰نفر، در خراسان رضوی به ۵۸۳۳نفر، در سیستان و بلوچستان به ۲۴۳۵نفر، در فارس به ۱۹۵۵نفر، در قم به ۴۲۳۰نفر، در گلستان به ۲۰۴۸نفر، در لرستان به ۳۰۴۰نفر و در مازندران به ۳۵۳۰نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در آمار مهندسی شده شمار قربانیان ۲۴ساعت گذشته را ۲۱۲نفر و شمار بیماران ”تحت مراقبت ویژه“ را ۳۸۱۹نفر اعلام کرد که بالاترین عدد از ابتدای شیوع کروناست. وی مانند روز گذشته ۲۵استان را در وضعیت قرمز و یا هشدار اعلام کرد. او هم‌چنین گفت: «موارد بستری در البرز در یک ماه گذشته ۶۰درصد افزایش یافته و شیب ابتلا در شهرهای کرج، نظرآباد و فردیس تندتر است. در استان اردبیل نیز موارد بستری نسبت به یک‌ماه گذشته دو برابر شده است و در شهرهای پارس آباد، مشکین‌شهر و اردبیل شیب ابتلا تندتر است» (ایسنا ۶مرداد).

حریرچی معاون وزارت بهداشت رژیم گفت: «اگر قرار باشد روزانه مرگ و میر ۲۰۰تایی داشته باشیم طی ۳۶۵روز آینده به ارقام بالایی می‌رسیم که زیبنده مملکت ما نیست». حریرچی اشاره کرد: «هر چه در خرداد ماه کاشتیم در تیرماه درو کردیم» (ایسنا ۶مرداد).

زالی رئیس ستاد کرونا در تهران، طی نامه‌یی به وزیر بهداشت نوشت: «با توجه به تداوم سیر صعودی بیماری کرونا بالاخص در تهران و خستگی مفرط کادر بهداشتی، درمانی و هم‌چنین خروج دوره‌ای کادر درمانی و بهداشتی از فعالیت‌ها، به‌علت ابتلاء… لذا استدعا دارم دستور فرمائید پیگیری عاجل برای صدور مجوزهای استخدامی توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور به‌عمل آید» (آفتاب یزد ۶مرداد).

در تهران، خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر گفت: «روز گذشته ۱۱۶نفر و روز قبل از آن ۱۱۸نفر در بهشت زهرا تهران به‌دلیل کرونا دفن شده‌اند که این آمار بسیار زیاد است … هم‌چنین همه تختهای مراقبتهای ویژه در پایتخت ظرفیت تکمیل دارد» (عصر ایران ۶مرداد).

خشنود، رئیس بیمارستان تجریش گفت: «بعضی مواقع به‌دلیل کمبود نیروی انسانی مجبور می‌شویم تا بعضی بخش‌های بیمارستان را تعطیل کنیم. این مشکل خیلی از بیمارستانها است. حتی بیمارستانهای خمینی و مسیح دانشوری هم دچار این مشکل شدند که به اجبار بخش‌هایی را به‌حالت تعطیل در بیاورند» (آفتاب یزد ۶مرداد). همین روزنامه نوشت“ «این روزها کمبود کادر درمان یکی از بزرگترین مشکلات به‌شمار می‌آید. نیروی درمانی به‌ویژه پرستار وجود دارد اما استخدام نمی‌شوند و نیروهای هم که استخدام شده‌اند به قدری با فشار کار مواجه هستند که تصمیم به مهاجرت به کشورهای دیگر می‌گیرند» (آفتاب یزد ۶مرداد).

در البرز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «از بین بیماران کرونایی استان تاکنون ۶۶۲نفر فوتی قطعی داشته‌ایم و البته ۸۸۷نفر هم با علائم کرونا فوت شدند» (ایسنا ۶مرداد).

در آذربایجان شرقی، «۸۰درصد تختهای بیمارستانی و صددرصد آی.سی.یو های بیمارستانهای کرونایی تکمیل شده‌اند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز: الان۸۰۳نفر در بیمارستانهای ما بستری هستند و ۱۲۰نفر هم حدوداً زیر ونتیلاتور هستند وقتی می‌گوییم زیر ونتیلاتور یعنی افراد بد حالی که با بهترین مراقبتها شانس زنده ماندن آنها واقعاً پایین است» (تلویزیون شبکه سهند تبریز ۴مرداد).

در کرمان، معاون درمان دانشگاه پزشکی گفت: «در حال حاضر تختهای ICU بیمارستانها تقریباً پر هستند. تمامی بیمارستانها درگیر بیماران کرونایی هستند و دیروز بیشترین آمار بستریها کرونایی در ۵یا ۶ماه گذشته را داشتیم» (ایسنا ۶مرداد).

اظهارات دو روز پیش روحانی مبنی بر این‌که عزاداری ایام محرم باید در همه نقاط کشور اعم از قرمز و زرد و سفید برگزار شود از سوی کارشناسان خود رژیم نیز با اعتراض مواجه شده است. دکتر محرز عضو کمیته علمی ستاد کرونا، برگزاری تجمعات محرم را فاجعه‌آمیز خواند و گفت: «هنوز در شیب وحشتناک ابتلا به کرونا هستیم و خیلی از استانها در وضعیت قرمز هستند. اگر شیب ابتلا به کرونا کم هم بشود کلاً باید جلوی تجمع گرفته شود. جمعیتی که برای عزاداری در مسجد یا هیات حضور پیدا می‌کند انبوه و خطرآفرین است… کسانی که تا الآن مبتلا نشده‌اند و با ممنوعیت تجمع ها، جلوی ابتلای آنها گرفته شده، با برگزاری این اجتماعات مبتلا خواهند شد». مردانی عضو دیگر این کمیته گفت «برگزاری هر گونه تجمع جایز نیست، زیرا با وضعی که کشور دارد و شاهد طغیان مجدد بیماری کروناست، برگزاری هر تجمعی جایز نیست و این ربطی به محرم و صفر هم ندارد» (سایت خبر فوری رژیم ۵مرداد).

دکتر فرهاد نجفی داروساز شاغل در استان البرز به علت ابتلا به بیماری کرونا چشم از جهان فرو بست

فوت دکتر رامین شیخ ابراهیمی کاردیولوژیست و دکتر مسعود ارشادی متخصص قلب و کاردیولوژیست بیمارستان رجایی و امتیاز شیراز پس از چند روز درگیری با کرونا

درگذشت حسن صمدائی تکنیسین اتاق عمل #ساری
دراثر ابتلا به کرونا

عدم وجود خنک کننده در بخش تخصصی بیماران کرونایی بیمارستان دزفول
در گرمای پنجاه درجه بطوریکه از پنکه شخصی بیماران استفاده شده است

دفتر سخنگوی دولت آخوند روحانی اعلام کرد علی ربیعی ،‌سخنگوی دولت روحانی به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده است
به امید به درک واصل شدن تک تک این جنایتکاران

دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah