روز شنبه ۱۱مرداد۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۴۷شهر ایران به بیش از ۸۰هزار و ۷۰۰نفر رسیده است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۳۵۵نفر، در آذربایجان غربی به ۲۴۱۲نفر، در البرز به ۲۴۹۰نفر، در اصفهان به ۳۶۲۸نفر، در بوشهر به ۸۹۰نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۵۲۲نفر، در خراسان رضوی به ۶۰۶۳نفر، در خراسان شمالی به ۱۱۹۷نفر، در خوزستان به ۵۶۹۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۲۴۹۶نفر، در فارس به ۲۱۱۰نفر، در کردستان به ۱۶۰۰نفر، در گلستان به ۲۱۶۲نفر، در لرستان به ۳۲۰۵نفر، در مازندران به ۳۷۴۰نفر، در مرکزی به ۸۵۵نفر و در همدان به ۲۰۷۰نفر رسیده است.

در حالی‌که فاجعه کرونا سراسر کشور را فراگرفته است و بیش از ۹۰درصد جمعیت کشور در ۲۶ استانی زندگی می‌کنند که سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز آنها را در وضعیت قرمز یا هشدار اعلام کرده است، آخوند روحانی با شیادی گفت: «امروز جزو روزهایی بود که گزارش آمار و ارقام استانها امیدوارکننده بود، حدود ۱۰استان نام برده شد که در هفته‌های قبل در شرایط سخت بودند، اما امروز از پیک بیماری عبور کردند».

روحانی که هفته پیش در روز ۴مرداد گفته بود: «وضعیت قرمز هست، زرد است، هشدار است، هر چی که هست همه جا باید عزاداری امام حسین را انجام بدهیم»، امروز در یک عقب‌نشینی مفتضحانه اعلام کرد: «اجتماعات چه عزا، چه عروسی، چه سمینار و… ممنوع است».

در تهران، استاندار گفت: «روزانه به‌طور متوسط ۷۰۰نفر از بیماران شناسایی شده مبتلا به کووید۱۹ در سطح استان بستری می‌شوند»(ایرنا ۱۱مرداد).

در فارس، معاون علوم پزشکی شیراز گفت: «طی ۲۴ساعت گذشته ۱۹نفر دیگر در استان فارس به‌دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند»(خبرگزاری حکومتی مهر ۱۰مرداد).

در البرز، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تعداد بیماران قطعی و بستری در مقایسه با موج اول به‌مراتب بیشتر شده است.در موج اول اغلب کسانی که با کرونا درگیر می‌شدند افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای بودند ولی حالا بسیاری از تخت‌های توسط بیماران جوان و نوجوان اشغال شده که این جای نگرانی دارد»(ایسنا ۱۱مرداد).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «وضعیت اصفهان به هیچ‌وجه مناسب نیست. از میان بیماران بستری کنونی حال ۱۵۱نفر وخیم است»(خبرگزاری حکومتی مهر ۱۰مرداد).

در گلستان، دبیر شورای هماهنگی بانک‌های گلستان گفت: «تاکنون بیش از ۵۰۰نفر از کارمندان بانک‌های استان به کرونا مبتلا شدند که باعث شد برخی از شعب بانکها طی این مدت تعطیل شوند»(ایسنا ۱۱مرداد).

شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah