روز دوشنبه ۱۳مرداد ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۴۷شهر ایران به بیش از ۸۲هزار نفر رسیده است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۳۹۵نفر، در آذربایجان غربی به ۲۴۴۷نفر، در اردبیل به ۹۵۲نفر، در سیستان و بلوچستان به ۲۵۶۱نفر، در فارس به ۲۲۰۰نفر، در قم به ۴۲۹۵نفر، در کردستان به ۱۶۵۰نفر، در گلستان به ۲۱۹۷نفر، در گیلان به ۳۴۶۵نفر، در لرستان به ۳۲۸۵نفر، در مازندران به ۳۸۲۵نفر در مرکزی به ۹۲۵نفر و در هرمزگان به ۱۰۲۰نفر رسیده است.

مردانی عضو ستاد علمی کرونا گفت: «در حال حاضر وضعیت ایران از اسفند و فرودین بسیار بدتر است تمام بیمارستانها از بیماران کرونایی پر شده است و پزشکان و پرستاران خسته‌اند… . از اواسط ماه می‌در ویروس کرونا جهش کروموزمی اتفاق افتاد به این صورت که قدرت انتقال بیماری در افراد بین سه تا ۹برابر افزایش پیدا کرده است» (عصر ایران ۱۲مرداد).

در تهران معاون ستاد کرونا گفت: «تمام بیمارستانهای دولتی، خصوصی، خیریه و نیمه دولتی در شرایط کنونی درگیر کرونا هستند، حتی برخی بیمارستانهای خصوصی مانند بیمارستان ایثار فقط بیمار کرونایی پذیرش می‌کنند. در تهران نیمی از تختهای آی.سی.یو بزرگسالان به بیماران کرونایی اختصاص یافته‌اند، دو سوم بیماران کرونایی در بخشهای عادی و یک‌سوم در بخشهای ویژه بستری هستند». رئیس بیمارستان یافت آباد با تأکید بر این‌که از اول تیر ماه تختهای بیمارستان یافت آباد پر شده است، گفت: ما روزانه ۱۵مریض در اورژانس داریم که در صف بستری هستند (جوان ارگان س‍پاه پاسداران ۱۳مرداد). رئیس بیمارستان زعیم پاکدشت «روند ابتلا به کرونا در ۱۰روز گذشته را به‌صورت افسار گسیخته عنوان کرد و گفت: با تعطیل کردن بخش جراحی و تخصیص کامل بخش آی.سی.یو و ۷۰درصد بخش اورژانس به بیماران کرونایی، تقریباً ۸۰درصد ظرفیت بیمارستان کاملاً به بیماران کرونا یی اختصاص یافته است» (خبرگزاری س‍پاه پاسداران ۱۲مرداد).

به گزارش پزشکان از ابتدای تیرماه تا ۱۰مرداد تنها در بیمارستان خمینی تهران ۱۵۰۰بیمار کرونایی بستری شده که ۳۱۰تن از آنها فوت کرده‌اند. در بیمارستان فیاض بخش تهران آمار فوتی‌های کرونا در چند هفته اخیر به ۱۱۰نفر می‌رسد. کادر درمانی بسیار خسته و فرسوده شده‌اند، نیاز به مرخصی دارند ولی به‌دلیل عدم استخدام افراد جدید و کثرت بیماران امکانپذیر نیست. در بیمارستان امیرالمومنین تهران تمام بخش‌های بیمارستان از بیماران کرونایی پر شده است. ۵۷نفر از ۲۵۰پرسنل بیمارستان مبتلا به کرونا شده و برخی از آنها جان باختند. کمبود شدید پرستار وجود دارد. هر پرستار حداقل ۳بیمار بستری در آی.سی.یو را مراقبت می‌کند که بسیار سنگین است. کادر درمان بسیار ناراضی هستند و به‌رغم این‌که ساعات کارشان بسیار زیاد شده است اما هیچ افزایش حقوقی نداشته و حقوق معمول آنها نیز به سختی پرداخت می‌شود.

در دزفول، بنا به گزارش کادر پزشکی در بیمارستان گنجویان تنها در ۶روز اول مرداد ۴۰تن از کرونا فوت کردند و شمار قربانیان در این بیمارستان از ابتدای شیوع کرونا از ۴۵۰تن بیشتر است.

در شیراز، بنا به گزارش پزشکان در ۲۰روز گذشته روزانه ۱۵تا ۲۰نفر در اثر کرونا جان‌باخته‌اند و جمع قربانیان دست کم به ۳۵۰تن می‌رسد. این شامل کسانی می‌شود که تست آنها مثبت قطعی است.این آمار با فوتهای ”مشکوک به کرونا“ دست کم دو برابر می‌شود. گورستان شهر با بحران مواجه است و کارکنان آن دو شیفته کار می‌کنند. وضع در سایر شهرهای استان فارس مانند کازرون، جهرم، داراب و فسا نیز بحرانی است و میزان جان‌باختگان بسیار بالا است که در آمار شیراز محسوب نمی‌شود. بسیاری از مردم قبل از رسیدن به بیمارستان فوت می‌کنند. در روستاها بسیاری از درگذشتگان در منازل و گورستانهای دور افتاده دفن می‌شوند و آمارشان در هیچ کجا ثبت نمی‌شود.

در خراسان رضوی، فرماندار کاشمر گفت: «تعداد بیماران بستری در بیمارستان مدرس، ۱۴برابر نسبت به گذشته شده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۲مرداد).

پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری : بیماری در تهران تحت کنترل نیست
روزانه ۲۵۰ نفر بر اثر ابتلا به بیماری فوت می کنند. هر چند این آمار رسمی است
روزانه در تهران معادل یک بیمارستان ۱۰۰۰ تخته ، بستری بیمار جدید داریم. بنابراین تخت خالی برای بستری بیشتر باقی نمانده است!
پزشکان و پرستاران با اعتراض گسترده می توانند حقایق را به مردم بگویند.
با این وضعیت نه سیستم درمانی رژیم کشش پذیرش و درمان بیماران مبتلا به کرونا را دارد و نه پزشکان و پرستاران قادر به رسیدگی این تعداد از مبتلایان بطور روزانه در سراسر کشور هستند.
بنابر این تنها را شفافیت و اعلام واقعی وضعیت شیوع و تلفات ویروس کرونا در ایران و راه مقابله با آن است.
رژیم دنبال کشتار مردم است که چند صباحی عمر ننگین خود را به تاخیر بیندازد. ما مردم ایران بویژه جامعه پزشکی در خارج و داخل نباید قبول کنیم.

فوت محمدرضا دارینی پرستار بیمارستان نیروی دریایی ارتش تهران پس از بیست و نه سال خدمت به بیماران در بیمارستانهای مختلف، بر اثر ابتلا به کرونا

فوت دو پرستار به نام های ایرج رحیمی در میناب و مجید الهایی در اهواز بدلیل کرونا

فرزاد نامی کار درمانگر شاغل در بیمارستان امام رضا تبریز نیز بعد از تحمل درد و رنج ناشی از ویروس کرونا چشم از جهان فرو بست

دوشنبه ۱۳مرداد ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah