به گزارش الحدث عصر سه‌شنبه ۱۴مرداد بر اثر انفجار بسیار مهیبی در بیروت دهها تن مجروح شدند.

شدت انفجار به‌حدی بود که شیشه‌ها ساختمانها در بیروت و حومه آن شکسته شدند و خرابی بسیار زیادی به‌جای گذاشت.

بعد از انفجار ارتش لبنان در سطح بیروت مستقر شد.

وزیر بهداشت لبنان به همه بیمارستانهای بیروت آماده‌باش داده است.

گفته می‌شود این، بزرگترین انفجار در تاریخ لبنان است.

شبکه جهانی بی بی سی گفت:‌ این انفجار بزرگ، در آستانه صدور حکم دادگاه بین المللی قتل رفیق حریری نخست وزیر پیشین لبنان رخ داد. دادگاه سازمان ملل قرار است این حکم را روز جمعه علیه ۴متهم قتل حریری که وابسته به حزب الله تحت حمایت رژیم ایران هستند صادر کند.
بی بی سی جهانی افزود: انفجار احتمالی دوم در محل اقامت سعد حریری در بیروت بوده است.

العربیه نوشت:

بر اساس گزارشهای رسانه‌های داخلی لبنان این انفجار در اثر بروز آتش‌سوزی در بندر بیروت و سرایت آن به انبار حاوی ماده نیترات رخ داد.

به گزارش رسانه‌های لبنان، ساختمانهای نزدیک به منطقه انفجار در بندر بیروت از جمله منزل سعد حریری نخست‌وزیر پیشین لبنان معروف به «بیت الوسط»، به‌شدت آسیب دیده و لرزش زمین در نقاط بسیار دور از منطقه وقوع انفجار احساس شد اما تا این لحظه در مورد علت این انفجار گفته شده که کشتی در نزدیکی بندر بیروت دچار آتش‌سوزی شده و ۱۵ دقیقه بعد، این انفجار مهیب در انبار نیترات رخ داده است.

آخرین گزارشها حاکی است که شمار زیادی از افراد در نزدیکی مکان انفجار در اثر شکستن شیشه و فرو ریختن دیوار ساختمانها به‌شدت زخمی شدند و بیمارستانهای بیروت بنا به دستور وزیر بهداشت لبنان باید پذیرای زخمی‌ها باشند و هزینه‌ها از سوی وزارت بهداشت تأمین می‌شود.

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah