روز شنبه ۱۸مرداد ۱۳۹۹ آمار کرونا در ۳۷۳شهر ایران به بیش از ۸۴هزار و ۹۰۰نفر رسیده است.
شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۴۵۰نفر، در تهران به ۲۱۰۰۰نفر، در خراسان جنوبی به ۴۱۰نفر، در خراسان رضوی به ۶۲۸۸نفر، در سمنان به ۱۰۶۵نفر، در فارس به ۲۳۶۵نفر، در کردستان به ۱۷۱۵نفر، در کرمان به ۱۲۸۱نفر، درکهکیلویه و بویر احمد به ۴۵۵نفر و در هرمزگان به ۱۰۸۰نفر رسیده است.

در ایلام، سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز اعلام کرد: «از ابتدای خرداد شاهد یک خیز شدید در موارد بستری و ابتلا در ایلام بودیم به‌طوری که در نیمه اول تیرماه تعداد موارد ابتلا و بستری روزانه به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسید… موارد ابتلا و بستری در برخی شهرستانها مانند ایلام، مهران، دهلران، آبدانان و دره‌شهر دارای شدت بیشتری است» (شبکه خبر رژیم ۱۸مرداد). خبرگزاری حکومتی ایرنا نوشت: «التهاب طغیان کرونا طی تیرماه در استان فروکش نکرده است.استاندار ایلام گفت: تعداد مبتلایان کرونا در این استان طی ۴۵روز گذشته نسبت به چهار ماه اخیر (اسفند سال گذشته تا خرداد امسال) ۳.۶ برابر و میزان فوتی‌ها ۲.۲برابر شده است» (ایرنا ۱۸مرداد).

در اردبیل، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «اردبیل طی سه هفته گذشته بالاترین میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در پنج ماه گذشته را تجربه کرده و از هفته گذشته در ردیف استانهای با وضعیت قرمز قرار گرفته است. در حال حاضر تعداد ۳۵۰نفر در مراکز درمانی استان بستری بوده که از این تعداد ۶۷نفر بدحال در بخش مراقبتهای ویژه قرار دارند» (ایرنا ۱۸مرداد).

در هرمزگان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: «هم‌اکنون اشغال تخت‌های آی.سی.یو برای بیماران کرونایی در بندرعباس ۹۰درصد است» (عصر ایران ۱۸مرداد).

در فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: «۹۰۴بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستانهای استان بستری هستند که از این تعداد ۱۰۷بیمار به‌دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبتهای ویژه، خدمات درمانی دریافت می‌کنند و در ۲۴ساعت گذشته ۱۱هم استانی جان باختند» (خبرگزاری س‍پاه پاسداران ۱۸مرداد).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی۸مورد مرگ را در ۲۴ساعت گذشته اعلام کرد و گفت: «۳۵۵بیمار مشکوک به کرونا ویروس در بیمارستانهای قم بستری هستند که حال ۷۰نفر آنها وخیم است» (باشگاه خبرنگاران سپاه پاسداران ۱۷مرداد).

شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah