روز یکشنبه ۱۹مرداد۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۷۳شهر ایران به بیش از ۸۵هزار و ۵۰۰نفر رسیده است.
شمار قربانیان در ایلام به ۶۸۰نفر، در بوشهر به ۱۰۳۰نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۵۶۷نفر، در خراسان شمالی به ۱۲۸۷نفر، در خوزستان به ۵۹۳۲نفر، در زنجان به ۸۱۱نفر، در سیستان و بلوچستان به ۲۶۹۶نفر، در کردستان به ۱۷۴۹نفر، در کرمانشاه به ۲۰۹۰نفر، در گلستان به ۲۳۳۲نفر، در گیلان به ۳۶۰۷نفر، در لرستان به ۳۴۸۲نفر و در مازندران به ۳۹۹۴نفر رسیده است.

آخوند روحانی امروز در ستاد کرونا بار دیگر مردم را مقصر موج دوم کرونا معرفی کرد و گفت: «یک وقتی مراعات ۷۷درصد بود آمار فوتی‌ها از سه رقمی به دو رقمی رسید، مراعات از ۷۷درصد به ۱۷درصد رسید، دومرتبه دچار یک موج شدیم… تخت و پزشک و پرستار ما محدود است… حداقل باید در نظر بگیریم که ۶ماه دیگر هم این اوضاع را داریم. البته شاید ۶ماه بیشتر یا حتی یک سال شود». روحانی به‌رغم توصیه‌های مؤکد پزشکان و حتی کارشناسان رژیم بار دیگر بر برگزاری جلسات عزاداری محرم تأکید کرد و گفت: «چرا عزاداری نکنیم، می‌توانیم با جمعیت‌های کمتر عزاداری کنیم. در حسینیه‌ای یا جاهایی بنا بوده است که ۱۰۰۰نفر باشد ما می‌گوییم ۱۰۰نفر باشد» (ایرنا ۱۹مرداد).

محبوب‌فر، عضو ستاد مقابله با کرونا گفت: «دقیقاً یک ماه قبل از اعلام رسمی ظهور کرونا در کشور یعنی در اوایل دیماه اولین بیمار مبتلا به کرونا مشاهده شده است. ولی آن زمان دولت به دلایل سیاسی و امنیتی پنهان‌کاری کرد… متأسفانه از همان ابتدا یک اطلاع‌رسانی شفاف برای جامعه صورت نگرفت. قطعاً از ابتدای شیوع کرونا در کشور تاکنون این آمار مهندسی شده است. در هر صورت این آمار بر اساس ملاحظات سیاسی و امنیتی به جامعه تزریق می‌شود. به عقیده بنده آمارهای اعلامی از سوی وزارت بهداشت (تعداد مبتلایان و فوتی‌ها) یک‌بیستم آمار حقیقی و واقعی است» (روزنامه حکومتی جهان صنعت ۱۸مرداد).

یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah