روز پنجشنبه ۲۳مرداد۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۷۹شهر ایران به بیش از ۸۷هزار و ۹۰۰نفر رسیده است.
شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۵۳۱نفر، در آذربایجان غربی به ۲۵۴۰نفر، در البرز به ۲۶۲۰نفر، در اصفهان به ۳۸۹۱نفر، در خراسان رضوی به ۶۴۱۳نفر، در خراسان شمالی به ۱۳۶۲نفر، در خوزستان به ۶۰۶۲نفر، در سیستان و بلوچستان به ۲۷۷۶نفر، در فارس به ۲۴۵۵نفر، در کردستان به ۱۷۶۴نفر، در کرمان به ۱۳۴۳نفر، در گلستان به ۲۴۴۴نفر، در لرستان به ۳۶۰۲نفر، در مازندران به ۴۱۳۰نفر، در مرکزی به ۱۰۶۶نفر، در هرمزگان به ۱۱۳۵نفر و در همدان به ۲۲۳۹نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت: «در استانهای آذربایجان غربی، اصفهان، قزوین، البرز و یزد، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز افزایش یافته است. اکنون ۱۳۹شهر کشور در وضعیت قرمز و ۹۹شهر در وضعیت هشدار قرار دارند» (ایرنا ۲۳مرداد).

در حالی‌که جنگ گرگها، فساد افسارگسیخته حکومتی و سردرگمی سردمداران رژیم ابعاد فاجعه کرونا را هر چه بیشتر کرده است، روحانی با وقاحت مدعی موفقیت در موجهای اول و دوم کرونا گردید و با لودگی در مورد تصمیمات ستاد کرونای رژیم گفت: «مراجع بین‌المللی نیز آن را تحسین کرده‌اند»!

در تهران، استاندار گفت: «استان تهران هم‌چنان در شرایط قرمز قرار دارد. هنوز تغییر چشمگیری در کاهش بستری‌شدگان و فوتی‌ها مشاهده نشده است. حدود سه هزار و ۸۰۰نفر به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستانها بستری هستند که سه هزار و ۲۰۰نفر آنان در بخش‌های ویژه به‌سر می‌برند. تا وقتی این شرایط کنترل نشود، باید محدودیت‌هایی چون استفاده از دورکاری، لغو طرح ترافیک و محدودیت استفاده از ظرفیت تالارها ادامه یابد» (ایرنا ۲۲مرداد).

زالی رئیس ستاد کرونا در تهران از تمدید محدودیتها تا پایان مرداد خبر داد و گفت در ۲۴ساعت گذشته ۵۳۴بیمار جدید بستری شده‌اند که ۱۲۷تن آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند (خبرگزاری سپاه پاسداران ۲۳مرداد).

در قم، «رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم سیر ابتلا به بیماری کرونا در استان را ممتد، آهسته و صعودی دانست و گفت: تعداد بیماران بستری حدود ۳۷۰ و تعداد بیماران بدحال ۷۵نفر هستند، تخت‌های ویژه بیمارستانی محدود است و نمی‌توانیم بیش از این پاسخگوی بیماران باشیم» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۲مرداد).

در ایلام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «آمارها با توجه به شاخص جمعیتی بسیار نگران‌کننده است. وضعیت قرمز در استان ایلام در تمام شهرستانهای ۱۱گانه حاکم است» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۳مرداد).

در مرکزی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: «شهرستانهای خنداب، فراهان و کمیجان هم به مجموعه قرمز های استان اضافه شدند. شهرستانهای اراک، خمین، دلیجان، ساوه هم‌چنان قرمز هستند… روزبه‌روز شاهد افزایش شیوع بیماری و بحرانی‌تر شدن وضعیت استان هستیم» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۳مرداد).

در خراسان شمالی، امام جمعه شهرستان راز و جرگلان گفت: «یک فرد بیمار در دورترین نقطه این شهرستان باید سه ساعت را تا بجنورد طی کند تا یک آزمایش را بدهد سپس روز بعد دوباره این مسافت را سپری کند که جواب آزمایش را بگیرد و روز بعدی هم برای نشان دادن جواب آزمایش به پزشک این مسیر طولانی را باید طی کند.این رفت و آمدها (در حالی) که شیوع ویروس کرونا وجود دارد، بسیار خطرناک است.این شهرستان تحت‌الشعاع مسائل سیاسی است» (ایسنا ۲۳مرداد).

در خراسان جنوبی، دبیر ستاد دانشگاهی گفت: «میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در کشور ۵.۷درصد و در خراسان جنوبی به ۵.۲درصد رشد یافته است. در خراسان جنوبی هر دو یا سه ساعت یک نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست می‌دهد (خبرگزاری حکومتی مهر۲۲مرداد).

پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah