روز یکشنبه ۲۶مرداد ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۹۲شهر ایران ه از ۸۹هزار نفر و ۶۰۰نفر بیشتر است.
شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۵۶۶نفر، در اردبیل به ۱۰۵۳نفر، در تهران به ۲۱۹۸۵نفر، در خراسان جنوبی به ۴۶۴نفر، در خراسان رضوی به ۶۴۷۵نفر، در خراسان شمالی به ۱۴۲۷نفر، در خوزستان به ۶۱۹۰نفر، در سمنان به ۱۱۲۲نفر، در قزوین به ۷۵۱نفر، در کرمانشاه به ۲۱۷۰نفر، در گلستان به ۲۵۲۵نفر، در لرستان به ۳۶۸۲نفر، در مازندران به ۴۲۴۵نفر، در مرکزی به ۱۱۰۱نفر، در همدان به ۲۲۵۴نفر و در یزد به ۱۰۴۰نفر رسیده است.

کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹ اعلام کرد: «هفته منتهی به ۲۴مردادماه، هم‌چنان موارد ابتلا و مرگ نسبتاً بالا است. روند صعودی یا شروع پیک در ۱۳استان هرمزگان، بوشهر، آذربایجان شرقی، اصفهان، سمنان، یزد، کرمان، البرز، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، قزوین، گلستان و تهران دیده می‌شود. در ۱۱ استان سیستان و بلوچستان، زنجان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، خراسان شمالی، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، قم و خراسان جنوبی ناسازگاری داده‌ها، اجازه تحلیل درستی از وضعیت اپیدمی را نمی‌دهد»(ایسنا ۲۶مرداد).

حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت رژیم گفت: «بعد از بازگشایی‌ها دوباره بیماری اوج پیدا کرد. تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی باعث شد دولت ناگزیر شود بازگشایی‌ها را انجام دهد.تقریباً در تمام استانهای کشور این ویروس چرخش خودش را داشته است. اکنون برای استان مازندران به‌شدت نگران هستیم، زیرا هم میزان ابتلا و هم میزان مرگ و میر در آن بالاست و درباره استان تهران هم نگران هستیم هم‌چنین نگران استان خراسان رضوی هم هستیم زیرا میزان ابتلا و مرگ و میر در آن قابل توجه است. البته وضع استان کرمان هم قرمز و اکنون میزان ابتلا در جنوب این استان قابل توجه است»(خبرگزاری مهر ۲۵مرداد، سایت خبر فوری رژیم ۲۶مرداد).

در تهران، محسنی استاندار تهران گفت: «سابقه چند دوره حضور در مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان را دارم و هیچگاه تصور نمی‌کردم استان تهران این حجم از نارسایی‌ها و کمبودها را به‌ویژه در بخش بهداشت و درمان و هم‌چنین در ابعاد مختلف توسعه داشته باشد. سالانه بین ۲۲۰ تا ۲۵۰هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می‌شود متناسب با این حجم از جمعیت در این استان زیرساخت ایجاد نمی‌شود. ۲۳درصد از جمعیت حاشیه‌نشین ساکن در بافت‌های ناکارآمد شهری کشور در استان تهران سکونت دارند و حدود ۲۲درصد از آسیب‌های اجتماعی در کشور در استان تهران است که سرریز آسیب‌های اجتماعی کشور است»(خبرگزاری حکومتی مهر ۲۵مرداد).

در البرز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: «۱۱ البرزی در ۲۴ساعت گذشته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و تعداد بیماران بستری شده بد حال در ۲۴ساعته گذشته به ۱۱۵نفر رسیده است»(ایلنا ۲۶مرداد).

در یزد، سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت: «از خردادماه نمودار بستری روزانه در این استان روند صعودی گرفت… وضعیت بیماری در اغلب شهرستانهای استان یزد شکننده است»(ایرنا ۲۶مرداد).

در مازندران، «طی ۴۰روز گذشته شاهد اوج‌گیری و روند صعودی بیماران مبتلا و بستری روی تخت‌های بیمارستان بودیم که حتی وضعیت به حدی رسید که پای راه‌اندازی بیمارستان صحرایی نیز به میان آمد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: یک‌هزار و ۲۹۳بیمار در بیمارستانها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند»(خبرگزاری سپاه پاسداران ۲۶مرداد).

در هرمزگان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت گذشته، ۸بیمار کرونایی جان باختند و هم‌اکنون شمار ۵۶نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال ۲۱نفر از آنها وخیم است»(ایسنا ۲۶مرداد).

یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah
https://instagram.com/begoonah