دادگاهی در لاهه هلند پرونده ترور رفیق حریری نخست وزیر لبنان را بررسی و فرماندهان ارشد حزب الله را مسئول این ترور معرفی کرد این دادگاه پس از انفجار بندر بیروت و انگشت اتهام به سوی حزب الله در نابودی لبنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به گفته قاضی پرونده مصطفی بدرالدین عضو بارز حزب الله لبنان در ترور رفیق الحریری با سلیم عیاش (عضو حزب الله) هماهنگی داشته است و این دو متهم برای اجرای ترور الحریری با هم هماهنگی کردند.
روند تحقیقات و محاکمه غیابی برای چهار عضو حزب الله لبنان ۱۵سال به طول انجامید.این دادگاه حدود یک میلیارد دلار هزینه داشت.
دادگاه لاهه فرماندهان ارشد حزب الله را مسئول ترور رفیق حریری معرفی کرد. خبرگزاری آلمان سلیم جمیل عیاش، حسن حبیب مرعی، اسد حسن صبرا و حسین حسن اونیسی متهمین این پرونده هستند.چهره اصلی پرونده حمله تروریستی به رفیق حریری، مصطفی بدرالدین، که یکی از رهبران حزب‌الله بوده است، در سال ۲۰۱۶ کشته شده است.

رویترز: سند دادگاه ثابت کرد که عیاش یک عضو حزب الله بوده است و از موبابل برای حمله استفاده کرده بود.
عیاش متهم اصلی در میان۴عضو حزب الله تحت حمایت رژیم ایران است.

دادگاه لاهه روز ۲۸مرداد در حکم خود اعلام کرد که سلیم جمیل عیاش عضو حزب‌الشیطان لبنان که متهم اصلی در میان چهار متهم دیگر است که همگی غیابی محاکمه می‌شوند، در این جنایت نقش حساس داشته و تلفن موبایلی که در جریان این ترور مورد استفاده قرار گرفته در اختیار وی بوده است.

رویترز ضمن مخابره این خبر نوشت: «عیاش متهم عضو حزب‌الله از موبایل برای حمله استفاده کرده بود. هم‌چنین محرز شده که وی عضو حزب‌الله است. عیاش متهم اصلی در میان ۴عضو حزب‌الله تحت حمایت ایران است».

رویترز افزود: «سند دادگاه ثابت کرد که عیاش یک عضو حزب‌الله بوده است که از موبایل استفاده کرده که دادستانها گفتند در این حمله نقش حساس داشته است».

قضات دادگاه لاهه گفتند اسناد برای سه مرد متهم در تبانی برای بمب‌گذاری علیه حریری، ناکافی است.

روند تحقیقات و محاکمه غیابی برای چهار عضو حزب‌الله لبنان ۱۵سال به طول انجامید. این دادگاه حدود یک میلیارد دلار هزینه داشته است.

photo_2020-08-18_18-12-07

مصطفی بدرالدین فرمانده ارشد حزب الله و مسئول اصلی ترور رفیق حریری نخست وزیر لبنان در کنار اربابش قاسم سلیمانی! حضرات مماشاتگر اگر دنبال قاتل اصلی رفیق حریری می گردید باید عینک مماشات را بردارید تا ببینید مجرم و متهم اصلی چه کسی است.

سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah
https://instagram.com/begoonah