روز شنبه ۱شهریور۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۹۴شهر ایران از ۹۲هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است.
شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۲۵۹۵نفر، در بوشهر به ۱۱۳۰نفر، در تهران به ۲۲۶۱۵نفر، در خراسان رضوی به ۶۶۳۶نفر، در خراسان شمالی به ۱۴۷۴نفر، در زنجان به ۸۸۴نفر، در سمنان به ۱۱۷۳نفر، در قزوین به ۷۷۹نفر، در کرمان به ۱۴۵۸نفر، در گلستان به ۲۷۰۶نفر، در گیلان به ۳۹۰۱نفر، در لرستان به ۳۸۷۲نفر، در مازندران به ۴۴۱۸نفر و در همدان به ۲۴۰۳نفر رسیده است.

حسین کرمانپور مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: «بیش از ۶هزار نفر از رشته‌های مختلف نظام پزشکی در ماههای گذشته حداقل یکبار به کرونا مبتلا شده‌اند و این آمار روزبه‌روز در حال افزایش است». وی با اشاره به اقدامات و اظهارت متناقض سرکردگان رژیم افزود: «این نوع برخوردها جامعه پزشکی کشور را بیش‌از‌پیش خسته و فرسوده کرده است… همه می‌دانیم که نبرد سخت در پاییز امسال، مانده است. نه تنها در نبرد اول پیروز نشده‌ایم بلکه در نبرد دوم ممکن است رویکرد مناسبی نداشته باشیم و این سختگیریها و آسان گیریها دوباره باعث افزایش مبتلایان و فوتیها بشود» (ایرنا ۱شهریور).

علیرضا سلیمی رئیس انجمن بیهوشی ایران گفت: «تعداد مبتلایان به کرونا در بین جامعه پزشکی بسیار بالا و چندین برابر جامعه عمومی است و همکاران جامعه پزشکی به‌شدت خسته و فرسوده هستند. من صحنه‌های دلخراش زیادی دیدم، یکی از این صحنه‌ها زمانی بود که سه تا از همکاران متخصص بیهوشی من، کنار هم در تخت آی.سی.یو به‌علت ابتلا به کرونا خوابیده بودند، صحنه‌ای که فکر نمی‌کنم هیچ وقت از ذهن من پاک شود» (ایرنا ۱شهریور).

در تهران، خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: «در موج دوم کرونا، ما در برخی از روزها آمار فوتی هایمان در تهران به ۱۲۰مورد هم رسید. این پیک برای ما خیلی وحشتناک بود. ممکن است بعد از محرم این آمار دوباره افزایش پیدا کند. در حال حاضر در اکثر خانواده‌ها چندین بیمار کرونایی یا فوتی کرونایی وجود دارد. اگر به‌خاطر برگزاری مراسم محرم دوباره شاهد افزایش مبتلایان باشیم، این موج بسیار شدیدتر از موج کنونی خواهد بود. نیمی از فوتیها یعنی ۱۰هزار نفر تهرانی بوده‌اند. آمار وحشتناکی است. یعنی اکثر خانواده‌های تهرانی فوتی کرونایی داشته‌اند» (خبرگزاری موج ۱شهریور).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: «در حال حاضر ۳۵۶نفر بستری کرونایی داریم که حال ۶۵نفر وخیم است» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۱شهریور).

در خراسان رضوی، رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابورگفت: «روند فوتی‌های کرونا در نیشابور افزایشی است. امروز ۳۱مرداد با آمار ۱۰۶ مرگ ناشی ازکرونا بیشترین تعداد مرگ و میر را در این چند ماه شاهد بودیم، انتشار ویروس غیرقابل کنترل است». (فارس خبرگزاری سپاه پاسداران ۱شهریور). رئیس بخش آی سی یوی در بیمارستان امام رضای مشهد گفت: «بعد از پیک اول، به خواب غفلت فرو رفتیم. کرونا در یورش دوم تلفات بسیار زیادی را ایجاد کرد، تیم درمان خسته بود، زیرا چهار ماه تمام و سنگین کار کرده بودیم و حدود ۳۰درصد درمانگران به کرونا مبتلا و از رده خدمت خارج شده بود. اواخر خرداد و اوایل تیر ما وارد جنگ مجدد با کرونا شدیم» (ایسنا ۱شهریور).

شنبه ۱ شهریور۱۳۹۹

http://t.me/begoonah
https://instagram.com/begoonah