روز یکشنبه ۲شهریور ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۴۰۳شهر ایران از ۹۳هزار و ۴۰۰نفر بیشتر است.
شمار قربانیان در البرز به ۲۷۳۵نفر، در اردبیل به ۱۰۹۷نفر، در اصفهان به ۴۱۵۱نفر، در تهران به ۲۲۷۲۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۶۲۲نفر، در خراسان رضوی به ۶۶۶۶نفر، در خوزستان به ۶۳۳۹نفر، در فارس به ۲۶۲۸نفر، در قم به ۴۴۹۵نفر، در کرمانشاه به ۲۲۲۲نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۵۴۵نفر، در لرستان به ۳۹۳۲نفر، در مرکزی به ۱۱۸۱نفر، در هرمزگان به ۱۲۵۴نفر و در یزد به ۱۱۲۹نفر رسیده است.

آخوند روحانی در دیدار آنلاین هیأت دولت با خامنه‌ای به تکرار دروغهای نجومی پرداخت و گفت: «در حالی که اقتصاد بسیاری از کشورهای بزرگ تا ۲۰درصد کوچک شد اما اقتصاد ایران در اثر کرونا تنها ۳درصد آسیب دید و در حالی که شیوع کرونا در همه کشورها باعث افزایش بیکاری شد، در ایران در دوران کرونا بیکاری در مجموع یک و یک دهم درصد کاهش هم یافته است».

او هم‌چنین از ۲برابر شدن تخت‌های بیمارستانی، کاهش چشمگیر هزینه‌های درمان، افزایش قابل توجه تجهیزات پزشکی و نرخ دسترسی مردم به پزشک و امکانات پزشکی در دوران ریاست جمهوریش اشاره کرد و گفت اینها دلیل «پایین‌بودن تعداد جان‌باختگان ناشی از کرونا در کشور مان نسبت به بسیاری دیگر از کشورهای پیشرفته» می‌باشد!

این در حالیست که «مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی درباره پیامدهای اقتصادی بحران کرونا از بیکاری بین ۲/۸‌میلیون تا ۶/۴ میلیون نفر از ”شاغلان فعلی“ به‌دلیل این بحران برای دوره‌ای خبر داد». هم‌چنین بر اساس گزارش معاونت اقتصادی وزارت رفاه «کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از بحران کرونا بالغ بر ۴/۸ میلیون شغل که معادل ۲۰/۳درصد از اشتغال کل است را به خود اختصاص داده‌اند»(روزنامه حکومتی شهروند ۲۷مرداد).

خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: «تا روز گذشته ۱۰هزار و ۲۰۰ تهرانی به‌علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. روز جمعه یک کودک ۸ساله که پدر و مادرش پزشک بودند جان خود را از دست داد. این نشان می‌دهد که همه اقشار جامعه تحت تاثیر کرونا قرار دارند» (ایسنا ۲شهریور).

در آذربایجان شرقی، «رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: «در آذربایجان شرقی ۸۰نفر در زیر دستگاههای ونتیلاتور قرار دارند. این تعداد در کل کشور ۳هزار و ۵۰۰نفر هستند… ۱۰درصد جمعیت استان به کرونا مبتلا شده و یک‌هزار و ۲۵۰نفر در استان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند و ۲هزار نفر از کادر بیمارستان به این ویروس مبتلا شده‌اند» (خبرگزاریهای حکومتی ایلنا و مهر ۲شهریور).

در کهگیلویه و بویراحمد، سخنگوی وزارت بهداشت رژیم اعلام کرد: «در نیمه دوم تیر ماه، موارد ابتلا و بستری در این استان به بیشترین میزان خود رسید. وضعیت بیماری هم‌چنان در اغلب شهرستانهای این استان حساس، شکننده و نگران‌کننده است و شهرستانهای بویراحمد، چرام، کهگیلویه، گچساران و لنده در وضعیت قرمز قرار دارند» (ایرنا ۲۳مرداد).

یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah
https://instagram.com/begoonah