روز سه‌شنبه ۴شهریور۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۴۰۳شهر ایران از ۹۴هزار و ۴۰۰نفر بیشتر است.
شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۲۶۲۰نفر، در البرز به ۲۷۳۸نفر، در اردبیل به ۱۱۱۷نفر، در تهران به ۲۳۰۲۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۶۳۲نفر، در خراسان رضوی به ۶۷۰۱نفر، در خوزستان به ۶۳۶۴نفر، در زنجان به ۸۹۹نفر، در سیستان و بلوچستان به ۲۹۷۱نفر، در فارس به ۲۶۴۸نفر، در قزوین به ۷۹۴نفر، در کرمان به ۱۵۰۷نفر، در کرمانشاه به ۲۲۶۷نفر، در لرستان به ۳۹۹۲نفر، در مازندران به ۴۵۲۸نفر، در هرمزگان به ۱۲۶۴نفر و در یزد به ۱۱۷۹نفر رسیده است.

در حالی‌که نرخ مرگ و میر در اثر کرونا در ایران حتی بر اساس آمار حکومتی یکی از بالاترین نرخ ها در سطح بین‌المللی است، روحانی امروز با وقاحت گفت: «دشمنان ما در آغاز کرونا دنبال توطئه‌یی بودند که می‌گفتند همه کارها باید تعطیل شود… می‌خواستند کشور را به بحران ببرند. کار بزرگی انجام گرفت ما گفتیم نان و جان با هم و به‌صورت توأمان قابل استحصال است یعنی فردی با رعایت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی هم جان خود را حفظ کند و هم نان به دست آورد… سه نفر از رهبران دنیا به من گفتند کار شما در ایران برای ما الگو شد که چگونه با کرونا مقابله کنیم و در عین‌حال فعالیت اقتصادی خود را ادامه دهیم». شایان توجه است که روحانی هیچگاه از رهبران موهومی که سبک کار رژیم پلید آخوندها را الگو قرار داده‌اند نام نمی‌برد تا خودش رو سیاه نشود.

همزمان نمکی وزیر بهداشت روحانی تقصیر شمار زیاد قربانیان را به گردن مردم انداخت و گفت: «در زمانی که در اردیبهشت ماه پیک اول را مهار کردیم، بارها گفتم مراقب باشیم و به‌دلیل این کاهش ابتلا مغرور نشوید. این ویروس پیچیده، خطرناک و غیرقابل پیش‌بینی است. کرونا می‌تواند در دقیقه ۹۰ از گوشه‌های زمین به ما گل بزند و زد. آنچه که به ما گل زد، حاصل بی‌توجهی و عادی انگاری بیماری بود» (سایت انتخاب ۴شهریور).

حق دوست، رئیس کمیته اپیدمیولوژی گفت: «نمی‌دانیم در دقیقه چندم بازی و در کدام نیمه هستیم، از نیمه اول گذشته‌ایم یا خیر. ایران پس از چین اولین کشوری بود که خیلی از اتفاقات جدید در مورد بیماری را تجربه می‌کرد و پس از چند مدت ماه کشورهای دیگر این موضوع را با تأخیر مشاهده می‌کردند» (ایسنا ۴شهریور).

در مازندران، مدیرکل پزشکی قانونی گفت: «۲۵ درصد از همکاران این اداره کل به کرونا مبتلا شدند. بسیاری در قرنطینه و بعضاً در بیمارستانها تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۴ شهریور). رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: «بعد از بازگشایی‌ها ما یک خیز دیگری را تجربه کردیم هنوز میزان درگیری بالاست و بسیاری از شهرستانها قرمز هستند» (شبکه خبر رژیم ۳شهریور).

در آذربایجان غربی رئیس کارگروه دانشگاهی کرونا در آذربایجان غربی گفت: «فوتی‌های استان ناشی از بیماری کرونا به ۸۴۲نفر رسید.طبق آخرین آمار ۳۱۸نفر بستری با علائم حاد تنفسی در کل بیمارستانهای استان داشته‌ایم از ۱۰۳مورد بستری در آی.سی.یو ۱۸نفر وصل به ونتیلاتور هستند» (ایسنا ۴شهریور).

سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah
https://instagram.com/begoonah