روز چهارشنبه ۵شهریور۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۴۰۴شهر ایران از مرز ۹۵هزار نفر گذشت.
شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۷۹۰نفر، در آذربایجان غربی به ۲۶۳۹نفر، در اصفهان به ۴۲۵۱نفر، در تهران به ۲۳۱۴۵نفر، در خراسان جنوبی به ۵۰۴نفر، در خراسان شمالی به ۱۵۰۴نفر، در سمنان به ۱۲۲۷نفر، در فارس به ۲۶۷۸نفر، در کردستان به ۱۹۰۹نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۵۶۰نفر، در گلستان به ۲۷۴۶نفر، در گیلان به ۳۹۴۳نفر، در لرستان به ۴۰۲۲نفر، در مازندران به ۴۵۶۸نفر، در مرکزی به ۱۲۲۶نفر و در همدان به ۲۴۴۸نفر رسیده است.

حریرچی معاون وزارت بهداشت رژیم گفت: «از هر ۱۰نفری که بر اثر کرونا بستری می‌شوند ۱نفر فوت می‌کند و از هر ۲نفری که در ICU بستری می‌شوند ۱نفر فوت می‌کند و از هر ۱۰نفری که مجبور به لوله گذاری در ICU می‌شوند ۹نفر فوت می‌کنند» (همشهری ۵شهریور).

در فارس، «طی یک‌ماه گذشته، فارس تجربه‌ٔ تلخی را از افزایش موارد بستری، بیماران با حالت وخیم و بالا رفتن تعداد فوت بر اثر کووید۱۹، تجربه کرد. روزهایی که بعضاً، فشار مراجعه‌کنندگان، از تعداد تخت‌های پیش‌بینی شده بیشتر بود. افزایش شمار بیماران نیازمند خدمات تخصصی و بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بود که این امر، افزایش شمار فوت‌شدگان را به همراه داشت و این آمار را تا نزدیک عدد ۲۰ هم در بعضی روزها کشید» (ایسنا ۴شهریور).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (بجر کاشان و آران و بیدگل) تعداد فوت شده‌ها در ۲۴ساعت گذشته را ۱۷نفر اعلام کرد و گفت: «۱۹۳ نفر از مبتلایان در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند. از ۲۸مرداد روند ابتلاء به کرونا در اصفهان شیب تندی به خود گرفته است که جای نگرانی دارد» (آفتاب نیوز ۴شهریور).

در کهگیلویه و بویراحمد، . استاندار وضعیت را قرمز اعلام کرد و گفت بیماران رهاشده «بمب گسترش کرونا در شهر یاسوج محسوب می‌شوند» (خبرگزاری نیروی قدس ۵شهریور).

در زنجان، جانشین رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گفت: برای «رفع نیازها و افزایش تخت‌های بیمارستانی نیازمند مشارکت‌های مردمی و خیران است. بیشترین نگرانی در خصوص کرونا برای فصول سرد سال است و روزهای سختی برای پاییز و زمستان متصور است» (ایسنا ۵شهریور).

چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹

http://t.me/begoonah
https://instagram.com/begoonah