مقالە پورتال خبری اتریش

سپاه پاسداران چندین دهه برای صادرات امپریالیسم اسلامی و فتح دولتها در منطقه و سراسر جهان تلاش کرده است.

ارتش نگهبان انقلاب اسلامی که به عنوان سپاه نیز شناخته می شود، نیروی نظامی محور عقیدتی جمهوری اسلامی ایران است. وظیفه این سازمان حمایت از ارزش های انقلابی رژیم اسلامی هم در کشور خود و هم صادر آن به سایر نقاط جهان است.

هسته اصلی این گارد ، که متشکل از اسلامگرایان و چپگرایان تندرو بود، قبل از انقلاب در سوریه و لبنان آموزش دیده بود، جایی که در طی درگیری های داخلی و مرزی مداوم – بیش از همه از سال۱۹۷۵ در جنگ داخلی لبنان، تجربه جنگی را بدست آورد. در حقیقت، منافع و دستیابی منطقه ای و بعد جهانی گارد از این واقعیت ناشی می شود که آنها مبارزات خود را به عنوان بخشی از یک تلاش بین المللی ضد غربی و ضد اسرائیلی آغاز کردند که تا به امروز ادامه دارد.

در جریان جنگ ایران و عراق (۸۸-۸۰) ، سپاه به تدریج جایگزین ارتش عادی به عنوان مهمترین نیروی نظامی ایران شد. پس از جنگ، که با بن بست و با مزایای اندک به نفع عراق به پایان رسید، مبارزان گارد معروف به پاسداران به سایر تکالیف خارجی روی آوردند: آنها به ابزار اصلی تلاش رژیم برای ترویج نوع امپریالیسم و فتوحات اسلامی گری در منطقه تبدیل شدند و صادر کردن آن به خاورمیانه و سایر نقاط جهان.

تیپ بدنام قدس به طور رسمی در اوایل دهه۱۹۹۰ برای خدمت به برنامه رژیم اسلامی به منظور گسترش نفوذ عقیدتی و سیاسی خود در خارج از مرزهای ایران تأسیس شد. از بدو تأسیس، تیپ قدس درگیر برخی از خونین ترین درگیری های جهان از جمله جنگ بوسنی (۱۹۹۵-۱۹۹۲)، جنگ داخلی افغانستان (۱۹۹۶-۱۹۹۲) ، جنگ اسرائیل و حزب الله (۲۰۰۶) و جنه سوریه از سال۲۰۱۱ و جنگ داخلی یمن از سال۲۰۱۵ بود.

تیپ قدس وظیفه سازماندهی و‌پشتیبانی گروه های غیر دولتی طرفدار ایران مانند حزب الله لبنان، جهاد اسلامی در سرزمینهای فلسطین، حوثی ها در یمن و شبه نظامیان شیعه در عراق، سوریه، بحرین، عربستان سعودی و افغانستان را دارد.

همچنین مشخص است که تیپ قدس گاه با نیروهای اسلام گرای اهل سنت که ارتباط مستقیمی با رژیم اسلام گرای شیعه در ایران ندارند همکاری و از عملیات آنها پشتیبانی می کند. این گروه ها شامل القاعده، حماس، طالبان و دولت اسلامی است.

عامل تعیین کننده این همکاری خصومت مشترک با غرب، حاکمان عرب، اسرائیل و یهودیان در سراسر جهان است.

در ابتدا، گارد به سختی علناً در سیاست در ایران شرکت می کرد. آیت الله خمینی رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی، با صدور حکمی ورود پاسداران انقلابی را به صحنه سیاسی منع کرد. با این حال، پس از جنگ ایران و عراق، مرگ خمینی و صعود علی خامنه ای به اوج، که باعث جنگ قدرت داخلی شد و اساساً اولویت های استراتژیک خارج از کشور را تغییر داد، سپاه پاسداران شروع به دخالت آشکار در سیاست ایران کرد.

مانند تمام نیروهای مسلح در رژیم های ایدئولوژیک و توتالیتر، مانند پیراهن قهوه ای SA یا SS در آلمان نازی، ارتش سرخ در اتحاد جماهیر شوروی و ارتش های چین و کوبا، سپاه پاسداران خود را مظهر یک ایدئولوژی انقلابی می داند و اجرای و ترویج ایدئولوژی با تمام ابزارهای لازم را ماموریت خود میداند.

سپاه، ایدئولوژی تأسیس یک دولت جهانی شیعه – اسلام گرای را دیکته می کند که در طی آن پاسداران همه مخالفان عقیدتی-اساطیری را تحت الشعاع قرار می‌دهند، به زیر سلطه خود در می آورند و کل جهان را فتح می کنند، ایالات متحده (شیطان بزرگ)، اسرائیل (شیطان کوچک) و عربستان سعودی (کافر وهابی) به عنوان دشمنان بزرگ. ناگفته نماند که گارد طبیعتاً ضد یهود و ضد سنی است.

سپاه برای رسیدن به اهداف خود نه تنها بر ارتش بلکه بر اقتصاد و سیاست در ایران تسلط دارد.

امروزه ، تقریباً همه مقامات مهم ایرانی به نوعی با اعضای گارد، چه به عنوان اعضای پیشین یا فعلی، در ارتباط هستند.

تخمین زده می شود که حدود سه چهارم نمایندگان مجلس ایران عضو بودند و یا هستند. سخنگوی فعلی مجلس محمدباقر قالیباف است که سرتیپ و فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران بود.

علاوه بر این، تقریباً تمام تجارت، صنعت و سیستم بانکی ایران توسط گارد یا وابستگان آنها انجام می شود. همچنین دارای انحصار جدی در واردات / صادرات و سرمایه گذاری های خارجی است که کانال های ارجح برای پولشویی در صحنه بین المللی هستند.

سپاه پاسداران در طول تاریخ خود، در راستای هدف خود برای صادرات ایدئولوژی اسلامی، تحقیر و مطیع کردن «دشمنان اسلام» و ایجاد مناطق نفوذ در سراسر جهان، اقدام به انجام برخی از فجیع ترین اعمال تروریسم که تاکنون در جهان دیده شده، کرده است. می توان گفت اکثر اقدامات عمده تروریسم علیه شهروندان غربی، یهودیان و عرب های اهل سنت، مستقیم یا غیرمستقیم، توسط سپاه پاسداران انجام و یا رهبری شده است.

علاوه بر این حملات بزرگ تروریستی، سپاه پاسداران و نزدیکان آن مسئول ادامه کشتار نیروهای ائتلاف در خاورمیانه، ناآرامی های داخلی و قاچاق مواد مخدر در آمریکای لاتین، آدم ربایی شهروندان غربی در خاورمیانه، جنایات جنگی در سوریه و یمن هستند.

آنها بیشترین تهدید را برای اسرائیل به وجود می آورند. ارتش اسرائیل به عنوان بخشی از «کارزار بین جنگها»، حداقل یک دهه است که پایگاهها و واحدهای پاسداران را در خاورمیانه هدف قرار داده است.

در پاسخ به فعالیت روزافزون تهدیدآمیز سپاه پاسداران، دولت ترامپ سرانجام در سال۲۰۱۹ آن را به عنوان یک سازمان تروریستی دولتی طبقه بندی کرد.

با این حال، برای اینکه خاورمیانه و جهان یک بار برای همیشه از شر خونریزی و ویرانی که مسئول آن سپاه پاسداران است خلاص شوند، باید آن را کاملاً از بین برد – درست مثل ماشین های نظامی نازی.

جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah
https://instagram.com/begoonah