کوروش باقری زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ توسط دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.
بر اساس این حکم که توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی صادر و حدود ۱۰ روز پیش به وکیل مدافع وی ابلاغ شده است، آقای باقری از بابت اتهامات توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس از بابت اتهام توهین به رهبری برای وی قابل اجرا است.

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای باقری در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۹۹، دومین جلسه در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۹ و جلسه سوم دادگاه در اوایل مردادماه امسال در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد.
یک منبع مطلع در خصوص آخرین جلسه دادگاه آقای باقری به هرانا گفت: “آقای باقری با پابند و دستبند به دادگاه منتقل شد. جلسه سوم دادگاه در غیاب قاضی صلواتی و به ریاست مستشار وی برگزار شد. کوروش باقری به ارتباط با دول متخاصم نیز متهم شده بود. دادگاه در خصوص این اتهام به بلند کردن پرچم اسرائیل در ضلع شرقی حرم عبدالعظیم استناد کرد اما هیچ عکس یا سند و مدرکی از این مساله نداشتند و به این ترتیب از این اتهام تبرئه شد. وکیل آقای باقری هم اکنون نیز درخواست تجدیدنظر کرده است”.
کوروش باقری در تاریخ ۳۰ دیماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه در شهر ری بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد واقع در پادگانی در میدان قزوین منتقل شد. کوروش باقری پس از ۱۹ روز و اتمام مراحل بازجویی به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

کوروش باقری متولد سال ۱۳۶۵ و دومین فرزند خانواده است. او یکی از سرپرستان خانواده خود بوده و به همین دلیل پس از بازداشت خانواده‌اش با مشکلات مالی مواجه

دوشنبه ۱۰ شهریور۱۳۹۹
http://t.me/begoonah
https://instagram.com/begoonah