روز سه‌شنبه ۱۱شهریور ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در۴۱۰ شهر ایران از ۹۷هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است.
شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۸۶۲نفر، در آذربایجان غربی به ۲۶۶۴نفر، در اصفهان به ۴۴۰۰نفر، در تهران به ۲۳۷۵۵نفر، در چهارمحال و بختیاری ۶۸۷نفر، در خراسان جنوبی ۵۳۲نفر، در خراسان رضوی به ۶۹۴۴نفر، در خوزستان به ۶۵۴۷نفر، در زنجان به ۹۲۹نفر، در کرمان به ۱۵۶۳نفر، در گیلان به ۴۰۵۷نفر، در لرستان به ۴۲۷۶نفر، در مازندران به ۴۷۵۶نفر، در مرکزی به ۱۲۷۳نفر و در همدان به ۲۵۲۲نفر رسیده است.

در تهران، زالی، رئیس ستاد کرونا گفت: «پیش‌بینی می‌کنیم پیک جدید کرونا را زودتر از پاییز تجربه کنیم. با بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی و افزایش بار ترافیکی در شهر تهران، امکان تسریع انتقال ویروس کرونا در خانواده‌ها وجود دارد». وی با بیان مراجعه ۲هزار پانصد نفر به مراکز درمانی، گفت: «در شبانه روز گذشته ۲۴درصد از این افراد در بخش مراقبتهای ویژه بستری شده‌اند» (انتخاب ۱۰شهریور)

رئیس بیمارستان خمینی تهران گفت: «در این نوبت بدحالی بیماران بیشتر بود، جوانها بیشتر از سری قبل و پیک قبلی مبتلا شدند که یک مقداری نگرانی را در این دوره بیشتر کرد و میزان مرگ و میر هم بیشتر بوده» (تلویزیون شبکه خبر رژیم ۱۰شهریور)

در البرز، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «مجموع جان‌باختگان این بیماری در استان به ۹۴۷نفر رسید . تعداد بیماران بستری شده بد حال در ۲۴ساعته گذشته نیر به ۱۱۴نفر رسید» (ایسنا ۱۱شهریور)

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به فوت هفت بیمار کرونایی در ۲۴ساعت گذشته، گفت: «هم اکنون۳۵۰ بیمار کرونایی در قم بستری هستند که حال ۶۸نفر از آنها وخیم گزارش‌شده است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۰شهریور)

در یزد، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «هم اکنون ۱۹۳بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستانهای استان یزد بستری هستند که از این تعداد ۶۱نفر در بخش مراقبتهای ویژه بستری خدمات دریافت می‌کنند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۱شهریور)

سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah
https://instagram.com/begoonah