دوستان عزیز، قهرمانان و ورزشکاران آزادیخواه ایران
همان طور که در اخبار دیده‌اید، رژیم جنایتکار آخوندی در صدد اعدام نوید افکاری، قهرمان کشتی‌گیر ایرانی است. برای نجات جان قهرمانان ورزش ایران، ملی پوشان و قهرمانان ملی ایران در صدد یک ابتکار بزرگ و ارسال نامه به روسای کمیته بین المللی المپیک، رئیس فدراسیون بین المللی کشتی، دبیرکل، کمیسر عالی حقوق بشر و رئیس شورای عالی حقوق بشر برآمده‌اند.
از شما خواهش می‌کنم که به این ابتکار ایرانی و جهانی برای نجات جان کشتی‌گیر قهرمانی که برای آزادی ایران خود و خانواده‌اش را به‌مخاطره جانیان حاکم بر ایران انداخته است، بپیوندید و کلیه ورزشکاران ملی و قهرمانان آزادیخواه ایرانی را به امضای این نامه تشویق کنید. لطفا در صورت موافقت نام و عنوان خود را در زیر نامه نوشته و به همین ایمیل بازگردانید.
با سپاس فراوان.
حسن نایب‌اقا
به رئیس کمیته بین‌المللی المپیک آقای توماس باخ
به رئیس فدراسیون بین المللی کشتی آقای نناد لالوویچ
به‌دبیرکل سازمان ملل متحد، آقای آنتونیو گوترز
کمیسرعالی حقوق بشر ملل متحد، خانم میشل باشله
به رئيس شورای حقوق بشر ملل متحد، خانم الیزابت تیچی فیسلبرگر
فراخوان برای نجات جان قهرمان ایرانی کشتی نوید افکاری
رژیم حاکم بر ایران قهرمان کشتی نوید افکاری را که به جرم شرکت در اعتراضات تابستان ۲۰۱۸ در سراسر ایران بر علیه نظام در شیراز دستگیر کرده بود، اخیراً به وسیلهٔ سیستم قضائی به‌دو بار اعدام و ۶سال و ۶ماه زندان و ۷۴ضربهٔ شلاق محکوم کرد. کشتی گیر ایرانی، نوید (فرشید) افکاری سنگری ۲۷ساله، بارها به قهرمانی کشور در رشتهٔ‌ کشتی آزاد نائل شده است. همچنین دو برادر نوید افکاری، وحید ۳۵ ساله و حبیب ۲۹ساله هر کدام به ترتیب به ۵۴سال و ۶ماه زندان و ۷۴ ضربهٔ شلاق و ۲۷سال و ۳ماه زندان و ۷۴ضربهٔ شلاق محکوم شدند.
حکم کشتی گیر نوید افکاری در دیوان عالی رژیم تائید شد و اعادهٔ دادرسی آن مورد قبول قرار نگرفته است.
متأسفانه این اولین بار نیست که رژیم ایران قهرمانان ایرانی را اعدام و یا تیرباران می کند و دلیل آن هم چیزی به جز دادخواهی این قهرمانان، بنا به وظیفهٔ انسانی، ملی و ورزشی اشان، و ترس رژیم ایران از محبوبیت آنها نیست.
ما جمعی از ورزشکاران و ملی پوشان ایران از آقای توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، آقای نناد لالوویچ رئیس فدراسیون بین المللی کشتی، آقای آنتونیو گوترز، دبیرکل ملل متحد، خانم میشل باشله، کمیسرعالی حقوق بشر و خانم الیزابت تیچی فیسلبرگر، پرزیدنت شورای عالی حقوق بشر، می خواهیم که فوراً برای نجات جان این کشتی گیر ایرانی دخالت کنند و به رژیم ایران بفهمانند که دیگر نمی تواند به دلایل واهی جان انسان ها، و در این مورد خاص، جان کشتی گیر قهرمان کشور را بگیرد. کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون بین المللی کشتی باید به وضوح به رژیم ایران بگویند که در صورت انجام این جنایت تمام ورزش آن کشور با محرومیتهای جدی مواجه خواهد شد.
ما ورزشکاران ایرانی از همهٔ ورزشکاران در سراسر دنیا صمیمانه می خواهیم به فراخوان برای نجات جان کشتی گیر ایرانی نوید (فرشید) افکاری سنگری بپیوندد. رژیم حاکم بر ایران باید بداند که دیگر مردم ایران و همچنین ورزشکاران در مقابله با جنایاتش تنها نیستند.
مسلم اسکندر فیلابی، برنده ۱۷ مدال مسابقات کشتی جهانی و بین‌المللی و پرچمدار ایران در بازیهای المپیک
اصغر ادیبی، ملی پوش فوتبال
حسن نایب‌آقا، ملی پوش فوتبال

سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah
https://instagram.com/begoonah