بربل کوفلر، مسئول حقوق بشر در وزارت امور خارجه آلمان به احکام حبس طولانی برادران افکاری از جمله به حکم اعدام نوید افکاری اعتراض کرد. نوید افکاری به خاطر شرکت در اعتراضات ۹۸ به اعدام محکوم شده است.ربل کوفلر، مسئول حقوق بشر در وزارت امور خارجه آلمان در بیانیه مطبوعاتی که روز جمعه ۲۰ شهریور (۱۰ سپتامبر) در وبسایت وزارت امور خارجه آلمان انتشار یافت از احکام صادره علیه برادران افکاری اظهار نگرانی کرده و گفته است که این سه جوان به جرم اعتراض علیه دولت به احکام سنگین محکوم شده‌اند و او از احکام صادره «وحشت‌زده» شده است.
در قسمتی از بیانیه مطبوعاتی خانم بربل کوفلر آمده است: «من از مسئولان ایرانی می‌خواهم که مجازات اعدام علیه نوید افکاری را به حالت تعلیق درآورند و به او و همچنین برادرانش وحید و حبیب امکان دادرسی عادلانه و مطابق با قانون را بدهند.»
مسئول حقوق بشر وزارت امور خارجه آلمان در بیانیه خود تاکید کرده است که گرفتن اعتراف و اقرار تحت آزار و شکنجه قابل قبول و منطبق بر قانون نیست.

او در ادامه افزوده است: «این موارد نشان می‌دهد که وضعیت حقوق بشر در ایران  به طور مداوم در حال وخیم شدن است و ایران به تعهدات بین‌المللی که پذیرفته عمل نمی‌کند.»
در بیانیه مطبوعاتی بربل کوفلر تاکید شده است: «دولت آلمان اعدام را به عنوان مجازات بی‌رحمانه و غیرانسانی تحت هر شرایطی رد می‌کند. آلمان به همراه شرکای خود در اتحادیه اروپا سال‌هاست که برای پایان دادن به مجازات اعدام در سراسر جهان مبارزه به شدت می‌کند.»

رادیو آلمان

اعتراض فیفا  به حکم اعدام نوید افکاری

روز جمعه ۲۱شهریور، به‌دنبال کارزار جهانی، نوید افکاری را اعدام نکنید، فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» در یک پیام توئیتری نوشت: «در نگرانی کمیته بین‌المللی و بسیاری دیگر شریک است» و خواستار توقف حکم اعدام نوید افکاری از سوی رژیم آخوندی شد.

فراخوان انجمن ورزشکاران برتر آلمان برای حمایت از نوید افکاری
انجمن ورزشکاران برتر آلمان (Athleten Deutschland) نیز همبستگی خود را با کشتی‌گیر ایرانی اعلام کرده است.
یوهانس هربر، مدیر عامل این انجمن گفت: «وقتی اعتراض مسالمت‌آمیز یک ورزشکار با شکنجه و اعدام روبرو می‌شود، نباید ساکت باشیم.» هربر از تمامی ورزشکاران زن و مرد خواست، همبستگی خود را با نوید افکاری اعلام کنند.
ماکسیمیلیان کلاین، از اعضای بلندپایه این انجمن گفت، کشوری که در آن حقوق بشر نقض می‌شود نمی‌تواند عضوی از جامعه جهانی ورزش باشد، «جامعه‌ای که برای حفظ کرامت انسان‌ها تلاش می‌کند».

جمعه  ۲۱ شهریور ۱۳۹۹