روز جمعه ۲۱شهریور ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا  در ۴۲۷شهر از ۱۰۱هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۲۷۰۹نفر، در اصفهان به ۴۶۹۴نفر، در ایلام به ۸۶۲نفر، در بوشهر به ۱۲۷۸نفر، در تهران به ۲۴۶۹۵نفر، در خراسان رضوی به ۷۳۲۷نفر، در خوزستان به ۶۷۱۷نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۱۱۳نفر، در قزوین به ۸۹۹نفر، در قم به ۴۶۵۵نفر، در گیلان به ۴۲۱۲نفر، در لرستان به ۴۵۱۲نفر، در مازندران به ۴۹۶۷نفر، در هرمزگان به ۱۳۶۶نفر و در یزد به ۱۲۸۴نفر رسیده است.

در البرز، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: «در ۲۴ساعت گذشته ۵۳۵نفر با علائم مشکوک به مراکز درمانی استان مراجعه کردند، هشت بیمار کووید۱۹ در استان جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در استان به هزار و سه نفر رسیده است» (خبرگزاری مهر ۲۱شهریور) .

در آذربایجان شرقی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: «امروز ۲۰شهریورماه، ۲۸۰مورد از نمونه‌های کووید۱۹ مثبت اعلام شدند، در مجموع ۴۰ الی ۵۰درصد آزمایشات مثبت است.وی هم‌چنین از بستری شدن ۱۴۵نفر طی روز بیستم شهریورماه در بیمارستانهای استان خبر داد و گفت: ۱۰۵نفر از این تعداد زیر دستگاه تهویه مکانیکی هستند. متأسفانه روز چهارشنبه هفت نفر و روز پنجشنبه ۱۲نفر را بر اثر ابتلا به کرونا در استان از دست دادیم» (ایسنا ۲۱شهریور).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «از روز گذشته تاکنون ۱۶۲بیمار جدید مشکوک به کرونا در مراکز درمانی اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری شده‌اند». وی بیماران کرونایی بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه اصفهان را ۱۷۹نفر اعلام کرد و گفت: «از روز گذشته تاکنون ۱۱نفر مشکوک به کرونا در اصفهان فوت شده‌اند» (خبرگزاری حکومتی مهر۲۱ شهریور).

در لرستان، قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی از افزایش بیماران بستری شده در استان خبر داد و گفت: «اکنون پنج شهرستان در وضعیت قرمز شیوع این بیماری هستند و مراجعه‌کنندگان به بیمارستانهای استان ۳۰درصد و بستریها ۳۵درصد رشد داشته و هم‌چنین میزان مرگ و میر درصد کمی افزایش یافته است» (جوان ارگان س‍پاه پاسداران ۲۱شهریور).

در چهارمحال و بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «هم‌چنان شیوع خوشه‌ای بیماری کرونا در بین خانواده‌های چهارمحال و بختیاری رو به افزایش است. خطر کرونا هم‌چنان جدی است و شیوع این بیماری متوقف نشده است» (جوان ارگان س‍پاه پاسداران ۲۰شهریور).

جمعه  ۲۱ شهریور ۱۳۹۹