مراسم ترحیم نوید افکاری در سکوت خبری برگزار شد و هیچکس اجازه شرکت در مراسم را نداشت. خیابان منتهی به منزل پدر نوید افکاری جو امنیتی  بود.
پیکر نوید افکاری شب گذشته در روستای سنگر از توابع همایجان شهرستان سپیدان استان فارس تحت تدابیر امنیتی و شبانه به خاک سپرده شد.
به‌دنبال اعدام نوید افکاری قهرمان ملی قیام توسط دژخیمان خامنه‌ای، عوامل اطلاعاتی رژیم روز شنبه ۲۲شهریورماه، پس از اذیت و آزار بسیار خانواده شهید نوید برای تحویلدهی پیکر او، سرانجام در شامگاهان، با حضور پدر، مادر، خواهر و دو برادرش، وی را در روستای سنگر شیراز به خاک سپردند.
رژیم ممنوعیت و محدودیتهای بسیاری را برای دفن نوید برای خانواده‌اش گذاشته بود. از جمله این‌که هیچ مراسم سوگواری نبایستی داشته باشند.
عوامل اطلاعاتی و نیروهای سرکوبگر انتظامی اجازه ندادند که هیچیک از اعضای خانواده‌اش گوشی موبایل خود را همراه ببرند. رژیم از قبل اقدام به آماده‌سازی قبر کرده بود که در مدت زمان بسیار کوتاهی وی را دفن کنند تا مانع حضور مردم و سایر اعضای خانواده و فامیل نوید گردند.
هنگام دفن نوید، دهها تن از مأموران امنیتی و انتظامی در وحشت از حضور مردم در محل حضور داشتند.
گزارش مشروح دویچه وله انگلیسی از اعدام ظالمانه  نوید افکاری  و تظاهرات ایرانیان آزاده مقابل لانه جاسوسی رژیم ایران در برلین
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹

شعار مرگ بر خامنه ای در شیراز
در اعتراض به اعدام قهرمان ملی قیام  نوید افکاری
یکشنبه ۲۳ شهریور
فیلمی از مراسم خاکسپاری شهید قهرمان نوید افکاری
گوش دادن همزمان صدای نوید اززندان
وهمزمان پخش ترانه : تو فکر لمس ماشه ام من با صدای مهرداد
تو فکر لمس ماشه‌ام من
تو این شبیخون خزونی
تا نذارم شقایقامون
پرپر بشن وقت جوونی
تو فکر لمس ماشه‌ام من
واسه دفاع از حرمت باغ
تاکی آخه مرگ اقاقی
آواز سرب و سینه و داغ

یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹