روز جمعه ۲۸شهریور ۱۳۹۹ آمار کرونا در ۴۴۰شهر از ۱۰۵هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است.

شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۱۱۳نفر، در آذربایجان غربی به ۲۸۰۱نفر، در البرز به ۲۹۶۶نفر، در اردبیل به ۱۲۷۰نفر، در اصفهان به ۴۹۰۹نفر، در بوشهر به ۱۳۱۰نفر، در تهران به ۲۵۳۳۵نفر، در خراسان رضوی به ۷۶۸۳نفر، در خراسان شمالی به ۱۸۴۴نفر، در خوزستان به ۶۸۳۷نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۲۳۸نفر، در کرمان به ۱۶۶۵نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۷۲۲نفر، در گلستان به ۲۹۷۱نفر، در مرکزی به ۱۳۶۴نفر و در همدان به ۲۷۰۷نفر رسیده است.

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تعداد کل بیماران کرونایی که در استان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند هزار و ۱۹۹نفر است که از این تعداد ۱۹۶نفر در ICUهستند. طی ۲۴ساعت گذشته ۲۵فوتی مشکوک به کرونا و ۱۸نفر فوتی مثبت قطعی در بیمارستانها و مراکز درمانی داشته‌ایم» (ایمنا ۲۷شهریور).

در آذربایجان شرقی، معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: «در روزهای اخیر ما روزانه بیش از ۳۵۰مورد مثبت جدید کرونا داریم. فوتی ما رو به افزایش هست امروز ۱۳مورد فوتی دیروز ۱۶مورد پریروز ۱۸مورد فوتی داشتیم. هم موارد بستری افزایش پیدا کرده هم موارد فوتی هم موارد مثبت جدید» (تلویزیون سهند تبریز ۲۷شهریور).

در البرز، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در حال حاضر تعداد ۴۸۲نفر بستری هستند. متأسفانه در ۲۴ساعت گذشته ۱۰بیمار جان خود را از دست داده و مجموع جان‌باختگان این بیماری در استان به ۱۰۵۷نفر رسیده است» (ایسنا ۲۸شهریور).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «هم اکنون ۵۹۰بیمار کرونایی درمراکز درمانی قم بستری هستند که حال ۱۱۳نفر وخیم گزارش‌شده است» (جوان ارگان سپاه پاسدران ۲۷شهریور).

در مازندران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «۵۶۴ بیمار کرونایی در بیمارستانهای تحت پوشش علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستنداز این تعداد ۱۶۱نفر با علائم حاد تنفسی در بخشهای مراقبت ویژه بستری هستند» (ایسنا ۲۸شهریور).

جمعه  ۲۸ شهریور ۱۳۹۹