به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، روز پنجشنبه ۲۸ شهریورماه ۹۹، علی مطیری، علی خسرجی، حسین سیلاوی و علی مجدم زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز توسط مأموران به محل نامعلومی منتقل شدند.
با توجه به اینکه علی مطیری، علی خسرجی و حسین سیلاوی پیش از این به اعدام محکوم شده بودند و حکم اعدام آنان به تایید دیوان عالی کشور رسیده، انتقال آنان موجب نگرانی نسبت به خطر اعدام آنان در میان خانواده ها و فعالین شده است.
دادگاه انقلاب اهواز علی مطیری را به اتهام قتل این دو بسیجی به محاربه و اعدام محکوم کرده است. گفته می شود حکم اعدام او در دیوان عالی کشور به تایید رسیده است.
دو زندانی سیاسی دیگر علی خسرجی۲۶ ساله از اهالی كوی علوی شهر اهواز و حسين سيلاوی،۳۰ ساله، از اهالی منطقه خبينه اهواز هستند كه هر دو در ارديبهشت ماه ۹۶ به اتهام شركت در عمليات مسلحانه عليه مراكز امنيتی در اهواز بازداشت و به اعدام محکوم شدند.
زندانی دیگر منتقل شده علی مجدم همراه با ۱۴ زندانی دیگر متهم هستند که در شهریورماه ۹۸ در عملیات مسلحانه بر علیه نیروهای امنیتی شرکت داشته اند. او به عنوان متهم ردیف اول این پرونده با اتهامات شركت در عمليات مسلح عليه نيروهای امنيتی و اقدام عليه امنيت كشور و ارتباط با خارج و تشكيل گروه مخالف نظام در دادگاه انقلاب محاكمه شده است. از نتیجه دادگاه وی اطلاعی در دست نیست.
علی مجدم ۳۹ ساله فرزند صالح از اهالی کوت سیدصالح اهواز در۲۰ بهمن ۹۸ توسط اداره اطلاعات بازداشت شد. در خرداد ۹۹ پس از گذشت ۶۳ روز نگهداری در اداره اطلاعات و سلول انفرادی به بند ۸ زندان شیبان اهواز منتقل شد. زندانی سیاسی علی مجدم، متاهل و دارای دو دختر و یک پسر است.

تلویزیون حکومتی صحنه هایی از اعترافات اجباری وی را که زیر شکنجه از او گرفته شده، منتشر کرده است.

دوشنبه  ۳۱ شهریور ۱۳۹۹