حرف روحانی در روز شنبه (۵مهر) که گفت: «مردم برای کمبود و مشکلات در کشور اگر می‌خواهند لعن و نفرین بکنند این لعن و نفرین آدرسش کاخ‌سفید در واشنگتن است آدرس اشتباه کسی به (مردم) ندهد». واکنش‌های گسترده‌یی از خشم و تمسخر هم در بین مردم و فضای مجازی و هم در تریبونهای حکومتی به‌دنبال داشت.

واکنش در مجلس رژیم و رسانه‌های حکومتی

در جلسهٔ علنی مجلس ارتجاع در روز یکشنبه (۶مهر) یکی از اعضای مجلس به‌نام اردشیر مطهری گفت: «آدرس مشکلات کشور کاخ‌سفید نیست، بلکه خیابان پاستور و دفتر کار کسانی است که ۷سال کشور را معطل مذاکره با کاخ‌سفید کردند». وی به‌روحانی گوشزد کرد که در این سال آخری روزهٔ سکوت بگیرد، چون هر بار که حرف می‌زند هم مردم را عصبانی‌تر می‌کند و هم بازار را به‌هم می‌ریزد.

روزنامه حکومتی همدلی (۶مهر) با بیان این‌که اظهارات روحانی از سر باز کردن مشکلات و فرافکنی است نوشت: «این سخنان نه تنها التیام‌بخش دردهای مختلف مردم نبوده بلکه باعث عصبانیت بیشتر آنان شده است… چرا که بخشی از مشکلات کشور نه به‌خاطر تحریم آمریکا بلکه به‌خاطر فسادهای داخلی است».

روزنامه وطن امروز (۶مهر) نوشت: «روحانی این روزها سعی می‌کند با چشم‌پوشی نسبت به‌وعده‌های پیشین و منطق سیاسی دولتش که مقامات پیشین کشور را بابت تحریم‌ها مقصر می‌دانست، حالا با «عاملیت‌زدایی» از خود، آدرس دقیق مسببان وضعیت فعلی را در «واشنگتن دی‌سی» آمریکا اعلام کند!».

اما عباس عبدی از مهره‌های اصلاح‌طلب که هنگام روی کار آمدن روحانی برای او خیلی سینه چاک می‌داد در روزنامه حکومتی اعتماد (۶مهر) از منظر دیگری روحانی را مورد تمسخر و تخطئه قرار داد و ضمن پیشنهاد کناره‌گیری روحانی نوشت: «اگر برای حل مشکلات و گرانی آدرس کاخ‌سفید داده می‌شود، در این صورت کسی که قادر به‌گفت‌وگو با آن نیست باید کنار برود و راه را باز کند تا دیگران اقدام کنند».

سایت رجانیوز وابسته به‌باند ولی‌فقیه ارتجاع نیز با سخن مشابهی روحانی را مورد استهزا قرار داده و نوشت: «وقتی ریشه مشکلات اقتصادی مردم از نظر روحانی در آمریکاست، احتمالاً کلید حل مشکلات هم آنجا باشد و باید از ریشه این مشکل را حل کرد!».

تأکید بر آدرس روحانی، چرا؟

اما چرا باند ولی‌فقیه که قاعدتاً بایستی از این حرف روحانی در جهت استکبار‌ستیزی دجالگرانه خود استقبال می‌کرد، روحانی را خاطر زیر ضرب گرفته و تصریح می‌کند آدرس واقعی نه واشنگتن و کاخ‌سفید بلکه خیابان پاستور و دفتر روحانی است؟!

آنها با تمرکز و تأکید بر این‌که ریشه مصائب گریبانگیر مردم روحانی و دولت اوست می‌خواهند بر واقعیت و ریشهٔ اصلی سرپوش بگذارند که شخص خامنه‌ای و بیت‌العنکبوت سراپا فساد و غارت و جنایت اوست و روحانی فقط یکی از بازوهای این اختاپوس است. جالب است که عوامل و مهره‌های باند خامنه‌ای در حالی روحانی و دولت او را به‌خاطر بی‌عملی و حرف‌زدن پوچ و شیادانه مورد حمله قرار می‌دهند که خود خامنه‌ای در سخنرانی اخیر خود گفت: «مسئولان دارند خودشان را فدا می‌کنند».

البته نه حنای دجال‌بازی روحانی که آمریکا را به‌عنوان ریشهٔ مشکلات آدرس می‌دهد و نه فریبکاری عوامل باند خامنه‌ای که روحانی و دولت او را آدرس می‌دهند، برای مردم ایران رنگی ندارد؛ مردم به‌پاخاسته ایران بارها و با شعارهای کوبنده، شخص خامنه‌ای را با شعار محوری «مرگ بر دیکتاتور» و تمامیت نظام ولایت فقیه را به‌عنوان دشمن اصلی با شعار «دشمن ما همین‌جاست، دروغ می‌گن آمریکاست!» نشانه گرفته و بر آن تمرکز کرده‌اند.

دوشنبه  ۷ مهر ۱۳۹۹