شبکه خبری بگونه

نه به تسليم و سكوت, نه به فقر و فحشا و اعتياد, نه به زندان و شكنجه و اعدام و نه به شاه و نه به شیخ

اخبار

آمارقربانیان کرونا بیش از ۱۱۲هزار و ۸۰۰نفر در۴۵۰شهرایران

روز چهارشنبه ۹مهر۱۳۹۹آمارقربانیان کرونا  در ۴۵۰شهر از ۱۱۲هزار و ۸۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به۳۷۷۳ فر، در البرز به ۳۱۲۵نفر، در اردبیل به ۱۳۴۴نفر، در اصفهان به ۵۵۶۹نفر، در بوشهر به ۱۳۷۰نفر، در تهران به ۲۶۷۸۱نفر، در خراسان رضوی به ۸۳۴۹نفر، در خوزستان به ۷۳۴۳نفر، در سمنان به ۱۵۱۱نفر، در قم به ۴۹۸۰نفر، در کرمانشاه به ۲۵۱۲نفر، در گلستان به ۳۲۷۱نفر، در گیلان به ۴۵۵۱نفر، در لرستان به ۴۹۶۸نفر، در مازندران به ۵۳۵۲نفر و در مرکزی به ۱۴۷۵نفر رسیده است.

در تهران، مردانی، عضو کمیته علمی ستاد کرونا گفت: «وضعیت در تهران به حدی بحرانی است که اگر محدودیتهای اجتماعی و اقدامات بازدارنده برقرار نشود، هفته پیش رو شاهد پر شدن راهروی بیمارستانها از مبتلایان کرونا خواهیم بود.آمار بستری شدگان، مبتلایان و جان‌باختگان به‌ویژه در تهران به‌شدت رو به افزایش است؛ طوری که بیمارستانها به سختی مبتلایان بدحال را پذیرش می‌کنند؛ تختی برای بیماران کرونایی در مراکز درمانی باقی نمانده است. باید منتظر روزهای سخت برای کادر درمان و افزایش آمار مرگ ومیر بود. تعطیلی یک هفته‌یی شهر تهران به‌عنوان کانون انتشار کرونا نباید دور از انتظار باشد» (ایسنا ۹مهر).

محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران در شهرداری تهران گفت: «از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بخش‌های مختلف شهرداری ۲هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. تعداد مبتلایان در شهرداری صعودی است» (ایلنا ۸مهر).

در لرستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «وضعیت ابتلا به کرونا در لرستان «خراب» است. افزایش تعداد مبتلایان از شهریور آغاز شده و بدون شک مهرماه نیز بیشتر خواهد شد. متوسط نمونه‌های مثبت در لرستان به حدود ۵۰درصد رسیده است. ۷۰۰ تا ۷۵۰تست کرونا روزانه از افراد مشکوک در استان گرفته می‌شود که ۳۰۰ تا ۳۵۰نفر مثبت هستند.از مجموع ۵۷۶تخت بیمارستانی مختص بیماران کرونا در استان ۱۲۳تخت مربوط به ICU است که تقریباً تمامی اشغال هستند» (ایلنا ۸مهر).

در کردستان، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «روند افزایشی موارد بیماری در حال تداوم است و این روند در برخی از شهرهای استان از قبیل سقز، بانه، بیجار و سنندج نگران‌کننده است. پیک‌سوم کرونا در کردستان مرگ و میر زیادی به‌دنبال خواهد داشت و در صورت عدم کنترل اپیدمی، یک فاجعه در راه خواهد بود» (خبرگزاری حکومتی مهر ۹مهر).

چهارشنبه ۹مهر ۱۳۹۹