روز شنبه ۱۲مهر۱۳۹۹  آمار قربانیان کرونا در ۴۵۰شهر از ۱۱۵هزار و ۱۰۰نفر گذشت.

شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۹۴۳نفر، در آذربایجان غربی به۳۰۰۲ نفر، در اردبیل به ۱۳۵۶نفر، در اصفهان به ۵۷۷۴نفر، در ایلام به ۹۶۰نفر، در تهران به ۲۷۲۰۱نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۸۷۳نفر، در خراسان جنوبی به ۸۳۷نفر، در خراسان رضوی به ۸۵۸۴نفر، در خراسان شمالی به ۲۰۳۴نفر، در خوزستان به ۷۴۷۳نفر، در زنجان به ۱۰۸۳نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۳۸۶نفر، در فارس به ۳۱۰۱نفر، در قزوین به ۱۰۶۹نفر، در لرستان به ۵۰۹۷نفر و در همدان به ۳۰۷۷نفر رسیده است.

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «موارد زیادی در تهران داریم که بین بستری و فوت کمتر از ۴۸ساعت رسیده ۲۴ساعته فوت شده، اصلاً فرصت نشده که کادر درمانی بهش رسیدگی کنه، سیر تصاعدی این بیماری اگر افزایش پیدا کنه ما در تهران بین ۳ تا ۵برابر مبتلا و یک و نیم تا سه برابر مرگ و میر داریم» (خبرگزاری قضاییه رژیم ۱۱مهر). وی طی نامه‌یی به استاندار تهران خواستار اعمال محدودیت و تعطیلی یک هفته‌یی در سطح استان شد (ایسنا ۱۲مهر).

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت: «از اوایل شهریور نمودار ابتلاء و بستری روزانه تهران مجدداً روند صعودی به‌خود گرفته و این شیب به‌شکل نگران کننده‌ای در حال امتداد است. در صورت تداوم این روند، شاهد بالا رفتن موارد مرگ و میر طی هفته‌های آتی خواهیم بود. موارد بستری در استان تهران بالاتر از میانگین کشوری است. تعداد ۴۶۰۵بیمار مبتلا به کرونا در تهران بستری هستند که ۹۱۲نفر در ICU هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۲مهر).

در اصفهان، بهروز کلیدری معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در شهریور بیش از ۷۳۰۰بیمار بستری کردیم. اگر توجه بفرمایید به بیمارانی که سرپایی تست‌هایشان مثبت شده آمار قطعاً بالاتر است. ما در اسفند بعضی از روزها ۴۰-۵۰ تا ۱۰۰بیمار را شناسایی می‌کردیم. اما در دو هفته اخیر ما روزانه بیش از یکهزار بیمار شناسایی می‌کنیم. در دو هفته اخیر بیش از ۳۰۰بیمار طی ۲۴ساعت بستری شدند. در هفته اول شهریور ۱۸۰بیمار را از دست دادیم… در هفته گذشته ۲۷۰بیمار از دست دادیم. روزانه ۳۰ تا ۴۰بیمار. ما باید عزای عمومی اعلام کنیم. به‌نظر می‌آید این روند هم رو به صعود هست. الآن نزدیک به ۱۵۰۰بیمار بستری داریم و روزانه ۳۰ تا ۴۰بیمار هم اضافه می‌شود. الآن بیمارانی را از دست می‌دهیم که غیرقابل باور است در یکی از شهرستانها شب گذشته یک پدر ۵۳ساله و پسر ۲۴ساله به فاصله دو ساعت از دست رفتند. هفته گذشته یک جوان به یکی از مراکز درمانی مراجعه کرده بود و در فاصله ۱۵دقیقه از مراجعه دچار ایست قلبی شد و از دست رفت. تاب‌آوری سیستم به‌جایی رسیده که ممکن است از این به‌بعد بیماران در صف انتظار قرار بگیرند و ممکن است ما تعداد زیادی بیمار را از دست بدهیم» (تلویزیون شبکه اصفهان ۱۱مهر)

ابتلای کلیه پرسنل داروخانه بيمارستان امام رضا اروميه به کرونا/این داروخانه به همین دلیل تعطیل شده است! سر حسن دروغ و خامنه ای و سپاه پاسدارانش سلامت باشد داروخانه میخوای چکار! حزب الله لبنان وحوثی های یمن و حشد الشعبی عراق و سپاه و بسیج و وزارت اطلاعات و حوزه علمیه و نمایندگان مجلس که دلشان برای ماشین شاسی بلند لک زده و باندهای غارت وچپاول و همکاران و شرکای استعماری بین المللی شان واجب تر از دکتر و درمان و داروخانه و … هستند! اصلا این کرونا خودش یک فرصت و نعمتی بزرگ است که مردم شورش نکنند. بگذار درگیر کرونا بشوند تا قیام نکننند و نظام الهی را سرنگون بکنند! اما آنکس که باد می کارد طوفان درو می کند! طوفان خشم مردم سخت در کمین است.
درگذشت سه پرستار دیگر بر اثر ابتلا به کرونا
سپیده سپیدنامه پرستار بخش ویژه بیمارستان مصطفی خمینی ؛ فاطمه میثمی پرستار بخش پذیرش بیمارستان کودکان بهرامی درتهران و زهرارگبار پرستار یمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر سه پرستار زحمتکشی هستند که دراثرابتلا به کرونا جان سپردند.

شنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹