روز دوشنبه ۲۱مهر ۱۳۹۹  آمارقربانیان کرونا در ۴۵۸شهر از۱۲۱ هزار و ۶۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۴۲۷۸نفر، در آذربایجان غربی به ۳۳۴۲نفر، در البرز به ۳۳۲۳نفر، در اصفهان به ۶۲۶۹نفر، در تهران به ۲۸۹۷۱نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۹۲۷نفر، در خراسان جنوبی به ۸۹۹نفر، در خراسان رضوی به ۹۱۵۵نفر، در خراسان شمالی به ۲۱۱۴نفر، در خوزستان به ۷۷۹۳نفر، در زنجان به ۱۱۵۸نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۴۸۶نفر، در فارس به ۳۲۰۶نفر، در قزوین به ۱۱۷۱نفر، در کردستان به ۲۱۷۶نفر، در کرمان به ۱۸۶۰نفر، در مرکزی به ۱۶۴۰نفر و در هرمزگان ۱۶۰۰نفر رسیده است.

مینومحرز عضو کمیته علمی ستاد کرونا گفت: «تخت خالی برای مبتلایان جدید وجود ندارد. بسیاری از بیماران بدحال نیاز به بستری دارند، برای آنها جا وجود ندارد. قطعاً در صورت تداوم این شرایط میزان مرگ و میرها افزایش می‌یابد. متأسفانه برخی بیماران حتی به بستری شدن هم نمی‌رسند» (ایسنا ۲۱مهر).

در تهران، نمکی وزیر بهداشت رژیم گفت: «پریروز اولین روزی بود که تهران بالای۵۲۰۰ تختش پر شد. در پیکهای قبلی تا ۴هزار و هفتصد و خرده‌ای بود این ۵۲۰۰عدد بسیار بسیار برای ما نگران‌کننده است» (سایت ایران پرس رژیم ۲۰مهر).

زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «این اوج گرفتن می‌تواند خیلی هولناکتر، عظیمتر و با دامنه عمیق‌تر از موج های قبلی باشد. پیش‌بینی می‌شود با افزایش تعداد بیماران بدحال تری نسبت به هفته‌های گذشته روبه‌رو باشیم. فاصله بین پیک ها در حال کوتاه شدن است» (ایسنا ۲۰مهر).

طالب‌پور رئیس بیمارستان سینا: «تخت‌های ICU بیمارستان ۱۰۰درصد پر شده است و حتی یک تخت خالی در بخش کرونا نداریم، اما متأسفانه بیماری رو به افزایش است. شاید به اندازه جنگ ایران و عراق کشته کرونا داشته باشیم» (دنیای اقتصار ۲۰مهر).

در اصفهان، بنا بر اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی: «در شبانه روز گذشته تست کرونای ۱۰۶۹نفر مثبت شد، ۲۱۵نفر بستری و ۳۴نفر هم فوت کردند.۵۳بیمار حاد تنفسی در کاشان و آران و بیدگل بستری شدند و ۷نفر فوت کردند» (تلویزیون رژیم ۲۰مهر)

در البرز، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت گذشته ۱۸بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان‌باختگان استان به ۱۳۲۲نفر رسید» (ایسنا ۲۱مهر).

در آذربایجان شرقی، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «افزایش تعداد فوتیها از ۱۸نفر به ۲۶نفر در شبانه روز گذشته از روند افزایشی جان‌باختگان کرونا خبر می‌دهد» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۱مهر).

دوشنبه  ۲۱ مهر ۱۳۹۹