بیانیه مشترک ۷۰نماینده پارلمانهای کشورهای اروپایی؛ حفاظت از اروپا در قبال تروریسم دولتی رژیم ایران و ابراز نگرانی از نقض حقوق‌بشر در ایران

ما عمیقاً نگران استمرار نقض حقوق‌بشر در ایران از جمله اعدام مخالفان به اتهام شرکت در تظاهرات ضددولتی هستیم.

گزارشهای عفو بین‌الملل در مورد رفتار با دستگیر‌شدگان اعتراضات ضددولتی، ضرورت توجه بیشتر جامعه بین‌المللی به این موضوع را ایجاب می‌کند.

ما هم‌چنین قویاً نگران اقدامات تروریستی رژیم ایران در اروپا هستیم. در جدیدترین گزارش سالانه اداره فدرال امنیت آلمان (ژوئیه۲۰۲۰) – تیر۱۳۹۹ آمده است: «یک دیپلمات رسمی سفارت رژیم ایران در اتریش (دبیر سوم اسدالله اسدی) در ۱ژوئیه۲۰۱۸ – ۱۰تیر۱۳۹۷ بر اساس حکم بازداشت اروپایی، صادره توسط مقامات دادستانی بلژیک، در آلمان دستگیر شد. وی متهم است که به‌عنوان کارمند تمام وقت وزارت اطلاعات فرمانده یک حمله انفجاری برنامه‌ریزی شده علیه گردهمایی سالانه سازمان مجاهدین خلق ایران در نزدیکی پاریس در تاریخ ۳۰ژوئن۲۰۱۸ – ۹تیر۱۳۹۷ بوده است». .

همین اداره در گزارشهای قبلی خود تصریح کرده بود یک مرکز مهم فعالیت‌های اطلاعاتی رژیم که ”روی مجاهدین و شورای ملی مقاومت متمرکز است” در ”سفارت رژیم ایران در برلین“ است.

در این گردهمایی علاوه بر خانم مریم رجوی پرزیدنت اپوزیسیون که هدف اصلی این توطئه بود، دهها هزار ایرانی و صدها شخصیت سیاسی از کشورهای مختلف حضور داشتند. این عملیات تروریستی در صورت موفقیت بدون تردید صدها کشته و شمار بیشتری مجروح به‌جا می‌گذاشت.

در ۲اکتبر۲۰۱۸ – ۱۰مهر۱۳۹۷ فرانسه یک دیپلمات رژیم ایران را اخراج کرد و سه وزیر فرانسوی تدارک یک عمل تروریستی در خاک اروپا را محکوم کردند. طی دو سال گذشته شش دیپلمات رژیم از هلند و آلبانی اخراج شدند.

در حال حاضر ۴نفر از جمله یک دیپلمات ایرانی در بلژیک در زندان به‌سر می‌برند و دادگاه آنها برای ۲۷نوامبر – ۷آذر۱۳۹۹ تعیین شده است. در ۱۹آوریل۲۰۱۸ – ۳۰فروردین۱۳۹۷ نخست‌وزیر آلبانی ادی راما یک توطئه بزرگ تروریستی رژیم ایران در آلبانی علیه گردهمایی مجاهدین در سال نوی ایرانی را فاش کرد که به اخراج سفیر رژیم ایران و رئیس ایستگاه اطلاعات آن از این کشور منجر شد.

اقدامات تروریستی در اروپا، آن‌روی سکه تشدید سرکوب است که یک نمونه آن اعدام قهرمان کشتی نوید افکاری است که جهان را شوکه کرد. رژیم ایران می‌خواهد مخالفان خودش را حتی در خاک اروپا از بین ببرد.

ما معتقدیم، مستقل از پروسه قضایی که به‌طور مستقل در بلژیک جریان دارد، زمان آن فرا رسیده که در برخورد با تروریسم دولتی ایران تجدید نظر شود. ما خواهان آن هستیم که:

اول- ادامه مناسبات با رژیم ایران منوط به ضمانتهای لازم برای خاتمه دادن به اقدامات تروریستی در خاک اروپا شود

دوم- اخطارهای عملی لازم به رژیم تهران مانند تعطیل سفارت، اخراج سفیر و دیپلماتهای آن داده شود

سوم- مأموران اطلاعات رژیم تهران در پوشش دیپلمات یا خبرنگار و تاجر باید اخراج شوند

و مؤسسات پوششی دینی و فرهنگی رژیم در خاک اروپا که در خدمت تروریسم و بنیادگرایی است باید برچیده شوند.

پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹