عیسی نوشاد رئیس دادگستری دیّر است. همان دستگاه قضایی که قول داده بود موضوع خودکشی دردناک یک کودک ۱۱ ساله را فوری بررسی خواهد کرد.

دادگستری به موضوع ورود کرد و علیرغم اینکه تناقضات در گفته‌های اولیه آموزش و پرورش بندر دیّر یکی پس از دیگری مشخص می‌شود، بر روری این خانواده داغدیده و دردمند شمشیر می‌کشد و آنها را تهدید به تشویش اذهان عمومی می‌کند.

تناقضات آموزش و پرورش:

ایرج قاسمی، مدیر مدرسه باهنر بندر دیّر، پیشتر گفته بود: «فروردین ماه وقتی گوشی جدید خریدم، گوشی قدیمی‌ام را به محمد دادم، نیّتم این بود گوشی را از او پس نگیرم و هدیه بدهم.» ایشان سپس چند اسکرین‌شات هم منتشر کرد که نشان می‌داد محمد موسی‌زاده تا ‌آخرین روز در کلاسهای ‌آنلاین با تلفن همراه شرکت داشته است.

حال روشن شده است که:

۱- محمد ۱۱ ساله با گوشی اسقاطی پدرش، به نام عادل موسوی‌زاده در کلاسهای آنلاین شرکت می‌کرده است و اساساً تلفنی از مدرسه و یا مدیر مدرسه دریافت نکرده بود. در آخرین روز، فقط حدود ۲ ساعت در سامانه ‌آنلاین بوده ولی هیچ فعالیتی نداشته است.

فاطمه نجار، مادر محمد موسوی‌زاده، به خبرگزاری‌ها گفته بود «گوشی‌ای در کار نبود و تنها دلیل غصه پسرم که باعث شد این بلا را سر خودش بیاورد همین نداشتن گوشی بود. رئیس آموزش و پرورش بندر دیّر چند بار وعده تحویل گوشی داد، ولی هیچ اقدامی صورت نگرفت و در حد حرف باقی‌ ماند».

۲- مدیر همچنین اظهار می‌دارد: «در سال تحصیلی جدید مشکلی برای دوربین گوشی ایجاد شد که محمد به معلم گفته بود گوشی‌ مشکل دارد و نمی‌توانم تصاویر و تکالیف را ارسال کنم، معلم گفته بود اشکالی ندارد.

اکنون مدیر مدرسه محمد موسوی‌زاده می‌گوید: که همه این شواهدی که اشاره شده به نام عادل موسوی‌زاده، پدر محمد است!

اینک رییس دادگستری بندر دّیر در استان بوشهر، می‌گوید: «نداشتن تبلت و گوشی تلفن‌همراه انگیزه اصلی خودکشی دانش‌آموز دَیّری نبوده و جوسازی در این‌باره کاملاً بی‌اساس و با انگیزه‌های مغرضانه است. دامن زدن به شایعات موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود و مطرح کردن آن می‌تواند تضعیف نظام آموزشی را در پی داشته باشد. بعید نیست که اظهارات مادر محمد درباره تلفن همراه به این شایعات دامن زده باشد.»

دستگاه قضائیه جمهوری اسلامی علیرغم همه مستندات و شواهد موجود، با قساوت غیرقابل باوری مستقیماً دارد خانواده داغدیده‌ای که شوک زده در سوگ کودک ۱۱ ساله خود نشسته‌اند را تهدید می کند.

گزارش از کودکان مقدمند

پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹