روز جمعه ۲۵ مهر ماه ۹۹ دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن در یک کنفرانس خبری آنلاین یک مرکز جدید فعالیت اتمی و بمب سازی رژیم ایران در سرخه حصار را برملا کرد که مورد توجه رسانه های خبری قرار گرفت. اهمیت این افشاگری اخیر شورای ملی مقاومت ایران که نخستین بار فعالیت های اتمی مخفیانه رژیم ایران را افشا نمود و پس از آن نیز پیگیرانه در مقابله با سیاست مماشات با این رژیم و جلوگیری  از دست یابی این رژیم به بمب اتم به عنوان تضمین بقایش نقشی منحصر به فرد و اساسی داشته است چیست؟

  • «این افشاگری ترفند رژیم را که فعالیت‌های اخیر خود را به‌مراکز نظامی منتقل کرده افشا می‌کند. ترفند رژیم این است که گویا فعالیت‌های اتمیش که ماهیت غیرنظامی و صلح‌آمیز دارد، در اماکنی جدای از مراکز نظامی جریان دارد. به‌همین جهت رژیم بهانه می‌آورد که مراکز نظامی اسرار ما در برابر دشمنان خارجی است و به‌همین جهت اجازه نمی‌دهیم بازرسان از این مراکز بازرسی کنند و اسرار آن را در اختیار دشمنان قرار دهند. با این افشاگری و ارائهٔ اطلاعات دقیق و مستند این ترفند دیگر کارآیی ندارد و سوخته محسوب می‌شود.
  • در این افشاگری یک مرکز جدید اتمی رژیم در منطقهٔ سرخه‌حصار تهران افشا شد که فعالیت‌هایش را توسط سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی (سپند) ادامه داده است. در مورد اهمیت این مرکز گفته شد که سپند قلب تلاشهای مخفیانهٔ هسته‌یی رژیم بوده و اگر این قلب، باقی مانده، نشانهٔ آن است که اقدامات جنایتکارانهٔ هسته‌یی رژیم نیز باقی مانده و رژیم هرگز این فعالیت‌ها را متوقف نکرده است.
  • این ضربه در حساسترین شرایط، (دو روز پیش از انقضای تحریم تسلیحاتی رژیم) صورت می‌گیرد. پس از این افشاگری، باید دید دولتهای اروپایی که سنگ برجام را به‌سینه می‌زدند و این باور را اشاعه می‌دادند که گویا به‌یمن برجام، فعالیت‌های خطرناک رژیم کنترل یا محدود شده، چه می‌کنند؟ در هر حال آنها در برابر واقعیت سختی قرار گرفته‌اند و مجبورند به‌افکار عمومی کشورهای خود پاسخ بدهند.»

کنفرانس اینترنتی دفتر شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن و افشای مرکز اتمی جدید رژیم آخوندها
در این کنفرانس که روز جمعه ۲۵مهر در واشنگتن با شرکت خبرنگاران از طریق آنلاین برگزار گردید، مرکز جدید اتمی رژیم آخوندی در منطقه سرخه حصار و فعالیت‌های ادامه‌دار سازمان پژوهشهای نوین دفاعی، «سپند» افشا شد.
مدیر این مرکز در منطقه سرخه حصار، سرتیپ پاسدار محسن فخریزاده مهابادی از مهره‌های اتمی شناخته شده سپاه پاسداران است و هدف مشخصی که این مرکز دنبال می‌کند کسب توانایی ساختن بخشی از بمب اتمی است و در همین راستا برخی از بخشهای سپند از جمله گروه ژئوفیزیک موسوم به گروه چمران، به این محل منتقل شده است.
مدیر گروه ژئوفیزیک «سپند»، محمد جواد ذاکر، و معاون وی حامد عابر، کارشناس ژئوفیزیک است و یکی از مأموریتهای آنها انجام آزمایشهای انفجاری زیرزمینی و ثبت تأثیر انفجار هاست.
در این کنفرانس آنلاین هم‌چنین جزییات جدیدی از ساخت سایت اتمی در شمال شهر آباده توسط سپاه پاسداران، فاش شد و تأکید شد تخریب این سایت در سال ۹۸توسط سپاه پاسداران برای پاکسازی آثار فعالیت‌های هسته‌یی نظامی بوده است.

شنبه  ۲۶ مهر ۱۳۹۹