وقتی نظام حاکم برای ازدور خارج کردن یک معلم آزاده و منتقد به هر وسیله ای متوسل می شود!
به دنبال تحصن سراسری معلمان ایران و وحشت رژیم از ادامه اعتصابات و اعتراضات، سردمداران جمهوری اسلامی ایران اقدامات سرکوبگرانه علیه فرهنگیان را شدت بخشیدند بخصوص برای آقای سیدهاشم خواستار نماینده معلمان آزاده و مبارز ایران و خانواده اش مزاحمتهای فراوانی ایجادکردند.
احضار و بازجویی فراوان در اداره اطلاعات، کسر یک هشتم حقوق، کسر حقوق و پاداش بازنشستگی، حبس تعلیقی سال ۱۳۸۳، حبس تعزیری سال ۸۸، جریمه و زندان سال۹۱، توقیف لپ تاپ، موبایل و غیرفعال کردن شماره تلفن منزل و ۵ شماره موبایل در اردیبهشت۹۷ که هنوز شماره ها غیرفعال است.
بین اداره اطلاعات و مخابرات و دادگاه انقلاب هنوز کسی مسئولیت غیرفعال کردن شماره ها را بر عهده نگرفته است. وقتی برای پیگیری میروم هیچ کسی جوابگو نیست!
الان آبان ۹۹ است، یادآور آبان ۹۷، که ۴ نفر از ماموران اداره اطلاعات با آمبولانس، همسرم که برای رسیدگی به باغمان در۵۰ کیلومتری مشهد رفته بود را ربودند و بعد از سه روز مشخص شد وی را در بیمارستان روانی ابن سینا بخش بیماران حاد زندانی کرده اند که خوشبختانه با همت و تلاش آزادیخواهان جهان و ارگانهای حقوق بشری و رسانه های آزادیخواه، اداره اطلاعات مجبور شد وی را بعد از ۱۹ روز آزاد کند.
مرداد ۹۸ بخاطر تجمع خیابان شهید ساجدی به حمایت آقای دکتر جعفری بازداشت و نزدیک ۶ ماه در سلول انفرادی اداره اطلاعات مشهد و از بهمن ۹۸ به زندان وکیل آباد منتقل شدند و علیرغم داشتن بیماری فشار خون بالا و بیماری گوارشی که هر دو سوغات زندان است و همچنین شیوع بیماری عالمگیر کرونا و با نزدیک ۷۰ سال سن همچنان در زندان وکیل آباد، بدون یک روز مرخصی محبوسند.
از آزادیخواهان جهان و از تمامی نهادها و ارگانهای حقوق بشری و همچنین از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد میخواهم به وضعیت دردناکی که این نظام برای همسرم و خانواده ما بوجود آورده پایان داده و رسیدگی عاجل بعمل آورند. و از این نظام ستم پیشه بپرسند و خواستار پاسخگویی آنها شوند که چرا همسرم را ربودند و به مدت ۱۹ روز در بیمارستان روانی ابن سینای مشهد بدون داشتن هیچ پرونده ای و بدون اطلاع خانواده محبوس کردند و باعث عذاب روح و روان من و فرزندانم و همه فامیل و همکاران و…. شدند؟ جرم آدم ربایی طبق قانون اساسی خودشان چیست.!؟
الان به چه دلیل ایشان را در زندان وکیل آباد مشهد محبوس کردند؟ ایشان طی یک بیانیه به امضاء ۱۴ نفر، محترمانه از خامنه ای خواسته بودند در مورد وضعیت اسفناک مملکت مان که پر از فقر و فحشا و فساد و اعتیاد و اختلاس وسرکوب و ستم و…. هست و باعث و بانی این وضعیت خودشان هستند، ما مردم را که به گروگان گرفتند به حال خود رها کنند و استعفا دهند و کار مملکت را به کارشناسان واگذارند. با استناد به اصل ۲۷ قانون اساسی ساخته و پرداخته خودشان، انتقاد و اعتراض حق شهروندان است چرا به قانون خودشان ملتزم نیستند ؟ چرا همسرم را در آستانه ۷۰ سالگی و داشتن بیماریهای گوارشی و فشار خون و شیوع بیماری عالمگیر کرونا بی گناه و بدون هیج عملی که وصف مجرمانه داشته باشد در زندان نگاه داشته اند؟
در اینجا به همه اعلام می کنم که تا آزادی همسرم و همراهان وی که بیگناه دستگیر و زندانی شدند از پای نخواهم نشست.
به امید فرا رسیدن ایرانی آزاد وآباد
صدیقه مالکی فرد همسر هاشم خواستار زندانی زندان وکیل آباد مشهد- ابان۹۹
دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹