روز چهارشنبه ۷آبان۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا  در ۴۶۰شهر از ۱۳۵هزار و ۳۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۴۷۸۱نفر، در آذربایجان غربی به ۳۹۵۲نفر، در البرز به ۳۷۴۸نفر، در اصفهان به ۷۴۹۷نفر، در تهران به ۳۲۷۶۱نفر، در خراسان جنوبی به ۱۰۷۹نفر، در خراسان رضوی به ۱۰۱۸۲نفر، در خراسان شمالی به ۲۲۸۴نفر، در فارس به ۳۵۵۱نفر، در قزوین به ۱۳۶۷نفر، در کرمان به ۲۱۲۰نفر، در کرمانشاه به ۲۸۸۸نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۹۷۹نفر، در گلستان به ۳۷۲۱نفر، در گیلان به ۵۱۰۶نفر، در مرکزی به ۱۹۲۷نفر و در یزد به ۲۰۹۶نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در یک رکورد بی‌سابقه در آمار مهندسی‌شده خود، شمار جان‌باختگان ۲۴ساعت گذشته را ۴۱۵نفر و مبتلایان جدید را ۶۸۲۴ و شمار مبتلایان وخیم را ۵۰۱۲نفر ذکر کرد. به این ترتیب شمار قربانیان در کمتر از سه هفته بیش از دو برابر افزایش یافته است.

 

در تهران، رئیس شورای شهر تهران گفت: «ما عضوی در ستاد کرونا نداریم، به نظر ات ما هم توجه ویژه‌یی نمی‌کنند، ما پشت کرونا تصمیم می‌گیریم، کرونا جلوتر از ما حرکت می‌کند و چون عقب افتادیم از کرونا… کشوری که نتواند وقتی تعطیل می‌کند خسارتهایی که به مردم به‌دلیل بیکاری وارد می‌شود را جبران کند، مجبور می‌شود تعطیل نکند. تعداد فوتیها روزبه‌روز دارد افزایش پیدا می‌کند، خب ما اطلاعات و آمار بهشت زهرا را داشتیم… آمار بیمارستانها را که نداشتیم ولی آمار آنجا را داشتیم که دقیق‌تر از آمار بیمارستانها است. مشخص بود که کرونا دارد ما را شکست می‌دهد به جای این‌که ما آنرا شکست بدهیم. هنوز هم داریم دیر تصمیم می‌گیریم» (عصر ایران ۷آبان).

کرمی، رئیس مدیریت بحران تهران، «با تأکید بر این‌که نسبت تعداد فوتیها به مبتلایان در کشور ما در مقایسه با سایر نقاط جهان بیشتر است، گفت: در حالی که طی ۸ماه گذشته ۳۳هزار نفر از هموطنانمان را از دست داده‌ایم که طی جنگ تحمیلی سالانه ۳۰هزار نفر از هموطنانمان به درجه شهادت نائل می‌شدند»

در خراسان جنوبی، بابایی معاون وزیر بهداشت گفت: «در خراسان جنوبی شاهد روند رو به رشد بیماری کرونا هستیم و روزانه تعداد مراجعات بالا رفته است. نمونه نزدیک به ۸۰درصد کسانی که تست سرپایی انجام می‌دهند، مثبت است که نشان‌دهنده آلودگی بالا در شهر بوده و این نگران‌کننده است» (ایرنا ۷آبان).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در شبانه روز گذشته ۲۴مورد فوت بر اثر کرونا ثبت شد و مجموع جان‌باختگان به ۱۶۶۴نفر افزایش پیدا کرد. کل بستریها ۱۴۱۶نفر و تعداد بستری شدگان در آی سی یو ۲۶۲نفر است که از این تعداد، ۸۷نفر به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۷آبان).

در یزد سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در موج اول ۱۵درصد بیماران بستری به اکسیژن نیاز داشتند این در حالی است که در موج سوم به ۸۵درصد تا ۹۰درصد افزایش یافته است» (خبرگزاری صدا و سیمای رژیم ۷آبان).

 
 
 
چهارشنبه ۷آبان  ۱۳۹۹