روز جمعه ۹آبان ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۴۶۰شهر از ۱۳۷هزار و ۲۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۴۰۲۷نفر، در البرز به ۳۸۰۵نفر، در اصفهان به ۷۶۰۴نفر، در بوشهر به ۱۶۰۲نفر، در تهران به ۳۳۲۶۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۰۳۱۲نفر، در سمنان به ۲۰۳۷نفر، در فارس به ۳۶۰۸نفر، در قزوین به ۱۳۸۷نفر، در کرمان به ۲۱۹۵نفر، در کرمانشاه به ۲۹۵۳نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۹۹۴نفر، در گیلان به ۵۱۵۶نفر، در مرکزی به ۲۰۴۲نفر، در همدان به ۳۶۷۰نفر و در یزد به ۲۱۷۱نفر رسیده است.

جان‌بابایی معاون درمان وزارت بهداشت رژیم گفت: «در حال حاضر ۵۰درصد تخت‌های ICU در بیمارستانهای کشور در اشغال بیماران مبتلا به کرونا قرار دارند . اگر روند افزایش ابتلا به همین شکل افزایش یابد، مجبور می‌شویم ظرفیت‌های بیشتری از تخت‌های بیمارستانی را برای ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ اضافه کنیم» (ایسنا ۹آبان).

در تهران: علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اعمال محدودیتها در شهرداری و شورای شهر گفت: پیشنهاد قطعی ما به ستاد ملی، هم‌چنان، تعطیلی دو هفته‌یی تهران است» (خبرگزاری قضاییه رژیم ۹آبان).

در فارس، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: «در حال حاضر ۱۳۰۶نفر در سراسر استان بستری هستند که از این میان ۱۹۰نفر در بخشهای ICU هستند. متأسفانه ما شبانه روز گذشته با ثبت یک رکورد تلخ جدید تعداد فوتی هایمان افزایش قابل توجهی داشت روز گذشته ما ۲۵ هم استانی را از دست دادیم و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ در فارس به ۱۳۶۸نفر رسید» (تلویزیون رژیم ۸آبان).

در یزد، حریرچی معاون وزارت بهداشت گفت: «یزد در صدر لیست بروز کرونا قرار دارد. میزان بروز موارد جدید در ۱۰روز اخیر به اوج رسیده است. میزان بستری در استان یزد تقریباً به خط عمودی رسیده که این مسأله به‌شدت خطرناک است» (خبرگزاری صد و سیما رژیم ۹آبان). سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: «میزان بروز کرونا به نسبت جمعیت در استان یزد رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است. آمار بستری نسبت به اواسط شهریورماه تقریباً ۵برابر شده که سبب فشار بسیار زیادی بر کادر درمانی شده است. هر چه بستریها افزایش پیدا کند، ما نیاز به افزایش تعداد تخت‌های کرونایی داریم و به این وسیله مجبور به توقف ارائه خدمات به برخی دیگر از بیماران می‌شویم که این موضوع هم قطعاً خسارتهایی را به‌دنبال دارد» (خبرگزاری نیروی قدس ۹آبان).

جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹