روز ۱۲آبان ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا  در ۴۶۲شهر از ۱۴۰هزار و ۶۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۴۹۱۷نفر، در آذربایجان غربی به ۴۱۳۷نفر، در البرز به ۳۹۰۵نفر، در اصفهان به ۷۸۰۹نفر، در ایلام به ۱۱۵۴نفر، در تهران به ۳۴۰۷۱نفر، در خراسان جنوبی به ۱۱۲۹نفر، در خراسان رضوی به ۱۰۶۲۲نفر، در خراسان شمالی به ۲۳۲۴نفر، در زنجان به ۱۳۲۰نفر، در سمنان به ۲۱۵۲نفر، در فارس به ۳۶۸۸نفر، در قم به ۶۰۲۵نفر، در کردستان به ۲۵۵۵نفر، در کرمانشاه به ۳۰۰۳نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۰۱۴نفر، در گلستان به ۳۸۰۱نفر، در لرستان به ۵۹۶۸نفر، در مازندران به ۶۱۲۲نفر، در مرکزی به ۲۱۵۲نفر، در هرمزگان به ۱۷۰۵نفر، در همدان به ۳۷۵۰نفر و در یزد به ۲۲۷۶نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در این هفته بار دوم رکورد شکست و شمار جان‌باختگان ۲۴ساعت گذشته را ۴۴۰نفر، بیماران در وضعیت شدید را ۵۳۱۵نفر اعلام کرد.

در تهران، زالی، رئیس ستاد کرونا گفت: «روز گذشته ۱۰۷۰۰بیمار کرونایی به مراکز بهداشتی و درمانی به‌صورت سرپایی مراجعه کرده و تا امروز ۶هزار و ۲۵۰بیمار در سطح تهران بستری شده‌اند» (ایرنا ۱۱اردیبهشت).

در البرز، سرپرست دانشگاه پزشکی گفت کرونا با مرگ ۳۲نفر در ۲۴ساعت سیاه‌ترین برهه را در استان رقم زد» (ایرنا ۱۲آبان).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «اکنون تعداد کل بیماران کرونایی بستری در استان به جز کاشان و آران ۱۹۰۶نفر است که ۳۷۵نفر درICU هستند. طی ۲۴ساعت ۴۴بیمار کرونایی فوت کردند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۲آبان).

در خراسان جنوبی، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «از ابتدای مهر میزان بستری روند صعودی گرفته و با شیب بسیار تندی در حال امتداد است. در هفته گذشته شمار بستری حدود ۳۸نفر در هر ۱۰۰هزار نفر و موارد مرگ‌ومیر کرونا حدود ۵۲نفر در یک میلیون گزارش‌شده است که هر دو شاخص با اختلاف بالاتر از میانگین کشوری است» (ایرنا ۱۲آبان).

در خراسان رضوی، رئیس شورای شهر مشهد گفت: «در مشهد و خراسان رضوی شرایط حاد است و بستریها به مرز ۲۰۰۰نفر رسیده است. آمار بستری در مشهد در روزهای گذشته، ٢٠درصد افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود تعداد بستریها به ۵۰۰۰نفر برسد که امکان بستری این تعداد در مشهد وجود ندارد» (ایرنا ۱۲آبان).

در قزوین، معاون استاندار گفت: «تعداد زیادی از مردم روزانه جان خود را از دست می‌دهند بهتر است مستندهایی از غسال‌خانه‌های قزوین تهیه شود تا عمق فاجعه درک شود. اگر روند به همین شکل ادامه یابد قطعاً نمی‌توانیم کرونا را در استان کنترل کنیم» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۱آبان).

در یزد، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در شبانه‌روز گذشته، ۳۵۵مبتلا شناسایی و ۱۸بیمار قطعی مبتلا به کرونا فوت کردند» (خبرگزاری مهر ۱۲آبان).

در مرکزی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «۲۴مورد فوتی جدید ناشی از کرونا در استان گزارش‌شده است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۲آبان).

دوشنبه  ۱۲ آبان ۱۳۹۹